Reklama

Armia i Służby

Debiut nowych mundurów i sztandar DKWOC. Jak się prezentują?

wojsko polskie siły zbrojne rp generał molenda
Gen. dyw. Karol Molenda, Dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni (DKWOC), podczas uroczystości nadania sztandaru i prezentacji nowych mundurów.
Autor. DKWOC

Polskie cyberwojska podczas uroczystości nadania sztandaru oficjalnie zaprezentowały nowe mundury. Była to historyczna chwila dla dowództwa. Nie mogło nas tam zabraknąć.

Wojska Obrony Cyberprzestrzeni to specjalistyczny komponent Sił Zbrojnych RP, który każdego dnia ściera się z wrogiem na cyfrowym polu walki. Jego żołnierze bronią Polskę przed m. in. rosyjskimi czy białoruskimi hakerami. 

Bez wsparcia wojsk cybernetycznych żaden rodzaj sił zbrojnych nie jest w stanie prowadzić skutecznych działań” – podkreślił na Placu Piłsudskiego w Warszawie gen. dyw. w st. spocz. Andrzej Reudowicz, reprezentujący Prezydenta RP.

Czytaj też

Reklama

Historyczny dzień

14 czerwca 2024 r. zapisał się na kartach historii Dowództwa Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni (DKWOC). To tego dnia cyberwojskom nadano sztandar, bez którego jednostka nie istnieje. Zaprezentowano też nowe mundury. Byliśmy tam z kamerą. 

Film znajdziecie na naszym kanale YouTube (link) lub po kliknięciu w zdjęcie okładkowe artykułu. A relację tekstową znajdziecie tutaj: Wojskowe święto w Warszawie. Historyczna chwila.

Czytaj też

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na:[email protected].

Reklama
Reklama

Komentarze

    Reklama