Reklama

Armia i Służby

Nowe mundury dla polskiego dowództwa

wojsko polskie wojna żołnierze
Siły Zbrojne RP uczciły Dzień Flagi Narodowej.
Autor. Ministerstwo Obrony Narodowej 🇵🇱 (@MON_GOV_PL)/X

Żołnierze służący w cyberwojskach założą nowe mundury. Każdy będzie mógł je zobaczyć w dniu premiery, podczas historycznej uroczystości na Placu Piłsudskiego w Warszawie.

W piątek 14 czerwca br. na Placu marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie, przed Grobem Nieznanego Żołnierza, odbędzie się historyczne wydarzenie dla Dowództwa Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Cyfrowemu sercu armii zostanie wręczony sztandar, czyli spoiwo całej jednostki. Będziemy mieli okazję uczestniczyć w tej uroczystości (śledźcie nasz portal oraz kanał YouTube, bo będzie się działo). 

Czytaj też

Debiut nowych mundurów

Podczas wydarzenia oficjalnie zaprezentowane zostaną również nowe mundury Dowództwa. Ma to związek z Rozporządzeniem MON z dnia 5 stycznia 2024 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie umundurowania i wyekwipowania żołnierzy zawodowych, które weszło w życie 20 stycznia br. 

Wprowadzenie nowego wzoru munduru w WOC jeszcze bardziej zjednoczy naszą cyberrodzinę w walce o cyberbezpieczeństwo kraju.
Dowództwo Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni
Reklama

Nowy wygląd cyberwojsk

Jak będzie wyglądał nowy wzór? DKWOC zdradza szczegóły na ten temat. 

„Nowy mundur będzie miał kolor piaskowy w kamuflażu ochronnym. Uzupełnienie munduru stanowić będzie ciemnoniebieski beret wraz z ciemnoniebieską chustą wiązaną pod szyją” – czytamy w komunikacie cyberwojsk. Mundur opracowano i wykonano zgodnie z najnowszymi wymogami. 

W pierwszej kolejności otrzymają je żołnierze Dowództwa, a następnie sukcesywnie trafią do Jednostek Działań w Cyberprzestrzeni (JDC).

Czytaj też

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na:[email protected].

Reklama
Reklama

Komentarze

    Reklama