Reklama

Armia i Służby

Polskie cyberwojsko zacieśnia współpracę z USCYBERCOM

Fot. Cyber.mil.pl
Fot. Cyber.mil.pl

Tematem spotkania gen. bryg. Karola Molendy z przedstawicielem U.S.Cyber Command było omówienie bieżących aspektów współpracy, jak również dyskusja na temat współdziałania w kolejnych latach w ramach podpisanej umowy pomiędzy obiema instytucjami.

W siedzibie Narodowego Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni 25 lutego odbyło się spotkanie Dyrektora NCBC gen. bryg. Karola Molendy pełniącego również funkcję pełnomocnika MON ds. utworzenia wojsk obrony cyberprzestrzeni z przedstawicielem U.S. Cyber Command - Brig. Gen. Paulem Peytonem (CAN) – zastępcą Dyrektora Plans and Policy-J5.

To kolejny element zacieśniania współpracy pomiędzy Polską i Stanami Zjednoczonymi w cyberprzestrzeni. Wcześniej Narodowe Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni gościło amerykańską delegację  z Dowództwa Sił Zbrojnych USA w Europie (USEUCOM) oraz przedstawiciela Ambasady USA w Warszawie. Była to okazja do wymiany doświadczeń.

Narodowe Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni blisko również współpracuje z Gwardią Narodową. Gwardia Narodowa stanu Illinois jest głównym partnerem Polski w ramach prowadzonego przez Stany Zjednoczone programu współpracy State Partnership Program (SPP). 

Informacja prasowa

Komentarze