Reklama

Armia i Służby

Cyberprzestrzeń to pole bitwy. „Wojny nie będą już takie same”

Autor. Abhinav Thakur/pixahive.com/CC0

„Cyberprzestrzeń stała polem bitwy pomiędzy wrogami” – podkreślił gen. bryg. Karol Molenda, Dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Jego zdaniem wojny nie będą już takie same, co sprawia, że współpraca między sojusznikami nigdy nie była tak ważna, jak obecnie. 

Reklama

Gen. bryg. Karol Molenda, Dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni (DK WOC), podkreślił podczas konferencji Warsaw Cyber Summit 2022, że wojna jako zjawisko ewoluuje. Postępujące zmiany sprawiają, że konflikty nie będą już takie same. Z tego względu współpraca i kooperacja między sojusznikami i partnerami nigdy nie była tak ważna, jak obecnie. 

Reklama
Współpraca, wymiana informacji wśród sojuszników nigdy wcześniej nie były tak istotne.
Gen. bryg. Karol Molenda, Dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni
Reklama

Czytaj też

Przedstawiciel DK WOC jednoznacznie ocenił, że wrogie działania w cyberprzestrzeni zagrażają nie tylko państwom, ale również ich obywatelom

Cyberprzestrzeń stała polem bitwy pomiędzy wrogami” – stwierdził generał brygady. Jak dodał, cyberbezpieczeństwa nie da się zbudować ad hoc, lecz wymaga to czasu, ponieważ jest ono efektem procesu

Zwracając się do uczestników konferencji, gen. bryg. Karol Molenda podkreślił, że „musimy stworzyć nowe środowisko", które będzie bazowało na demokratycznych wartościach w obszarze technologii. 

Cyberwojna zagraża bezpieczeństwu światowemu.
Gen. bryg. Karol Molenda, Dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni

Czytaj też

Zdaniem przedstawiciela polskich cyberwojsk Warsaw Cyber Summit 2022 to istotne pole wymiany informacji, doświadczeń, wiedzy, a także miejsce do nawiązywania nowych relacji. Nasza redakcja była patronem medialnym wydarzenia.

O znaczeniu cyberprzestrzeni w trwającej wojnie w Ukrainie, ze szczególnym uwzględnieniem Polski, rozmawialiśmy z gen. bryg. Karolem Molendą, który gościł w naszym studio.

YouTube cover video

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Komentarze