Reklama

Armia i Służby

Cyberatak na wykonawcę resortu obrony Kanady

wojsko kanada
Autor. Defense Visual Information Distribution Service/picryl.com//Domena publiczna

Cyberatak na jednego z wykonawców kanadyjskiego resortu obrony nie wpłynął na rządową infrastrukturę – deklaruje rzecznik departamentu.

Reklama

Rzecznik resortu obrony Kanady podkreślił na łamach serwisu „The Record”, że departament był świadomy cyberataku typu ransomware na infrastrukturę jednego z wykonawców. Mowa o incydencie w firmie Black & McDonald, która świadczy usługi w branży technicznej. Jej klientami są m.in. podmioty rządowe.

Reklama

Czytaj też

Reklama

Jak przekonuje przedstawiciel kanadyjskiego resortu, cyberatak na przedsiębiorstwo nie miał wpływu na działanie i bezpieczeństwo systemów podlegających pod departament obrony. „Obecnie nie ma dowodów na to, że incydent miał wpływ na systemy lub zasoby, a także operacje i bezpieczeństwo (resortu – red.)” – przytacza stanowisko rzecznika „The Record”.

Gdy pojawiły się doniesienia o cyberataku na Black & McDonald, kanadyjskie władze zablokowały przychodzące od firmy e-maile w celu minimalizacji ryzyka „rozlania się” incydentu na rządową infrastrukturę. Wszystkie sprawy załatwiano telefonicznie lub w bezpośrednim kontakcie.

Czytaj też

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Komentarze