Reklama

Armia i Służby

Cradlepoint proponuje komunikację bezprzewodową i usługi sieciowe dla służb bezpieczeństwa publicznego

fot. Cradlepoint/ materiały prasowe
fot. Cradlepoint/ materiały prasowe

Cradlepoint jest amerykańskim producentem, wchodzącym w skład grupy kapitałowej Ericssona. Oferuje rozwiązania zapewniające bezpieczeństwo klasy enterpise w sieciach SD-WAN, w których dostęp jest kluczowy z perspektywy funkcjonowania organizacji, kiedy nie można pozwolić sobie na przerwy w dostępie do sieci. 

Spółka dostarcza skalowalne rozwiązania komunikacyjne, skupione na połączeniach z sieciami LTE i 5G. Kompletna obsługa urządzeń odbywa się za pomocą usług chmurowych o nazwie NetCloud. Wysoką dostępność (HA) wewnątrz jednego urządzenia, ale i w parze z istniejącymi urządzeniami, innych producentów, zapewnianą przez rozwiązania Cradlepoint, docenią klienci, którzy posiadają wiele rozproszonych oddziałów lub aplikacje mobilne czy IoT.

Jednym z przykładów efektywnego zastosowania rozwiązań od Cradlepoint jest wdrożenie ich dla Departamentu Policji w Seattle (USA). W ten sposób funkcjonariusze otrzymali wsparcie podczas patrolu i wyposażenie w łączność nowoczesnych pojazdów, które ukierunkowane są na najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Zastosowanie dla branży mobilnej

W celu zwiększenia poziomu bezpieczeństwa policja zdecydowała się na wdrożenie usługi NetCloud dla branży mobilnej. Zespół IT zmodernizował system łączności w pojeździe o bezprzewodowe routery z wbudowanym LTE i GPS, w celu zastosowania strumieniowego przesyłania wideo oraz innych danych z radiowozów do centrali.

Kluczowe dla tej modernizacji było zapewnienie nieprzerwalnej łączności dwadzieścia cztery godziny na dobę, siedem dni w tygodniu - niezależnie od położenia funkcjonariuszy w terenie. Wykorzystano do tego technologię umożliwiająca podłączenie do czterech kart SIM w każdym routerze.

Dzięki rozwiązaniu komunikacji bezprzewodowej, realizowanej w pełnym dostępie przez sieć 4G/5G, zwiększono widoczność pracy policji zarówno dla opinii publicznej, jak i sztabu dowodzenia. Administratorzy sieci dostrzegli potrzebę wdrożenia nowego, bardziej skalowalnego rozwiązania sieci bezprzewodowej w celu uniknięcia opóźnień w komunikacji.

Wcześniej, gdy funkcjonariusz podejmował interwencję, materiał wideo z kamery znajdującej się w pojeździe mógł zostać odczytany dopiero w momencie, gdy radiowóz znalazł się w zasięgu punktu dostępowego WiFi.

To z kolei oznaczało, że czasami funkcjonariusze musieli opuścić swój teren patrolowania, aby przesłać niezbędne dane do centrali. Generowało to dodatkowe koszty operacyjne i skracało realny czas, w którym policjanci zapewniali bezpieczeństwo swoich obywateli. Obecnie, gdy interwencja wymaga natychmiastowej analizy ze strony przełożonych, wideo przesyłane jest niezwłocznie po zakończonej interwencji funkcjonariuszy za pomocą szerokopasmowej sieci komórkowej.

Scentralizowane zarządzanie chmurą

W momencie, gdy aplikacje stały się bardziej zaawansowane i wymagające dużej ilości przesyłanych danych, stary system stał się niewydajny. Dział IT zdecydował się na wdrożenie usługi NetCloud wraz z routerami IBR900 z wbudowanym modemem LTE, miejscem na drugi modem oraz zapewniający łączność GPS. To kompleksowe rozwiązanie obejmuje scentralizowane zarządzanie chmurą, zintegrowane i skalowalne funkcje bezpieczeństwa i wsparcie dla krajowego bezpieczeństwa publicznego sieci.
Dodatkowo zespół IT, dzięki NetClound Manager ma możliwość zdalnej weryfikacji jakości połączenia oraz aktualizacji software’u we wszystkich podłączonych do wspólnej sieci routerach, co poprawia operacyjność i efektywność specjalistów utrzymania łączności.

Dystrybutorem rozwiązań w Polsce jest Balticad Sp. z o.o., która oferuje pomoc wyszkolonej kadry certyfikowanej przez Cradlepoint, w zakresie przygotowania projektowego, doboru odpowiedniego rozwiązania do potrzeb.

Zainteresowani mogą znaleźć wszelkie informacje na stronie internetowej: https://balticad.eu/dystrybucja oraz pod adresem: [email protected] i numerem: +48 58 329 80 88.

Reklama

Komentarze

    Reklama