Reklama

Armia i Służby

Aplikacja pomagająca ukraińskiej armii jest już w App Store

Autor. Defence of Ukraine (@DefenceU)/Twitter

Ukraińcy stworzyli aplikację, która ma pomóc na wojnie z Rosją. Za jej pomocą użytkownicy mogą rozsyłać informacje o siłach wroga i ich lokalizacji, tym samym wspierając obrońców naszego wschodniego sąsiada. 

Reklama

„Aplikacja przeznaczona do walki z wrogiem >>Bachu<< jest już dostępna na platformie iOS” – informuje Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU). Apkę można pobrać z oficjalnego sklepu internetowego Apple, App Store. Jest dedykowana dla iPhone'ów.

Reklama

Czytaj też

Reklama

Za pośrednictwem aplikacji użytkownicy mogą wysyłać informacje dotyczące lokalizacji rosyjskiego sprzętu, żołnierzy oraz „innych niebezpiecznych przedmiotów na terytorium Ukrainy” – wskazuje SBU. 

„Jeśli widziałeś ruch wrogich pojazdów, samolotów, sprzętu, żołnierzy, sabotażystów, szpiegów itd. – udostępnij tę informację Siłom Zbrojnym (Ukrainy – red.)” – czytamy w opisie apki w sklepie Apple. 

„Bachu” może gromadzić takie dane jak lokalizacja, identyfikatory, diagnostyka, dane użytkownika i treść. Działa w trzech językach: angielskim, ukraińskim i rosyjskim. Aplikacja jest darmowa. 

Czytaj też

To kolejna apka stworzona przez ukraińskich specjalistów, która ma pomóc w wojnie. W połowie kwietnia informowaliśmy, że we współpracy ze Służbą Bezpieczeństwa Ukrainy powstała aplikacja do weryfikacji tożsamości, pozwalająca demaskować rosyjskich żołnierzy podszywających się pod ukraińskich obywateli, dywersantów, sabotażystów i inne osoby stanowiące zagrożenie. 

Chodzi o „TiHto” („Ty kto?”). Jest w pełni za darmo i dostępna dla wszystkich w popularnych sklepach.

Czytaj też

Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture.

Reklama

Komentarze

    Reklama