Reklama

Armia i Służby

Amazon żąda wstrzymania prac nad chmurą Pentagonu

Fot. David B. Gleason/Wikipedia Commons/CC 2.0
Fot. David B. Gleason/Wikipedia Commons/CC 2.0

Amazon zwrócił się do sądu o wstrzymanie prac Microsoftu nad chmurą obliczeniową Pentagonu w ramach wartego 10 mld USD kontraktu. Amazon zaskarżył przegrany przez siebie przetarg i chce blokady prac do czasu zakończenia postępowania sądowego - podała w czwartek agencja Bloomberga.

Zajmujący się chmurą obliczeniową oddział Amazon Web Services wskazał w oświadczeniu, że wstrzymanie wykonywania kontraktu do czasu rozwiązania protestu jest "standardową praktyką". Dodano, że "kluczowe jest rozpatrzenie licznych błędów w ocenie i jawnych wpływów politycznych, które zaważyły na decyzji" w sprawie przetargu Joint Enterprise Defense Infrastructure (JEDI).

W listopadzie Amazon zaskarżył decyzję Pentagonu o przyznaniu konkurencyjnemu Microsoftowi kontraktu rządowego na modernizację chmury obliczeniowej departamentu. Zarzuty dotyczą niesprawiedliwej oceny predyspozycji wszystkich podmiotów oraz wskazują, że Amazon został odrzucony, ponieważ prezydent USA Donald Trump traktuje szefa koncernu Jeffa Bezosa jako swojego "politycznego wroga".

Bloomberg wskazał, że obecny lokator Białego Domu nie kryje swojej niechęci wobec szefa Amazona, związanej m.in. ze sposobem, w jaki charakteryzuje Trumpa będący własnością Jeffa Bezosa dziennik "Washington Post".

Agencja przypomniała, że ogłoszona pod koniec października decyzja o przyznaniu wartego 10 mld USD kontraktu Microsoftowi, dostawcy chmury Azure, była zaskoczeniem dla obserwatorów rynku. Odrzucona na ostatnim etapie platforma Amazon Web Services była uważana za faworyta przetargu, jako lider sektora i wykonawca wcześniejszego zamówienia Centralnej Agencji Wywiadowczej (CIA) z 2013 r.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama