Reklama

Strona główna

Aresztowano podejrzanego o udział w cyberataku na internet rzeczy

Fot. Ameer Nasrallah / Wikimedia / domena publiczna
Fot. Ameer Nasrallah / Wikimedia / domena publiczna

Pod koniec ubiegłego roku hakerzy przejęli setki tysięcy kamer internetowych i routerów domowych tworząc w ten sposób botnet Mirai. Następnie wynajmowali go, aby każdy mógł go wykorzystać w celu przeprowadzenia niszczycielskich ataków DDoS    

Europejska policja podejrzewa, że ​​zatrzymany we wspomnianej wyżej sprawie 29-letni może być.  Zatrzymany mężczyzna może być hakerem znanym jako BestBuy – pisze serwis Motherboard.vice.com.

Specjaliści uważają, że ten konkretny botnet odpowiada za przerwy w dostępie do internetu, do jakich doszło w Afryce, w Wielkiej Brytanii, w Niemczech, a także spamu firmy Spamhaus. 

Aktualnie policji z Europy udało się zatrzymać jednego z hakerów podejrzanych o to, że to między innymi on stoi za botnetem Mirai i cyberatakami. W środę brytyjska policja aresztowała 29-letni Brytyjczyka, którego nazwiska nie podano, na lotnisku w Londynie. Ten człowiek, według źródeł, może być cyberprzestępcą znanym jako BestBuy.

Czytaj też: Kolejne poważne zagrożenie dla internetu rzeczy

Pod koniec listopada ubiegłego roku niemiecki dostawca usług internetowych Deutsche Telekom obwiniał hakerów zhakowanie routerów klientów. BestBuy, cyberprzestępca, który sprzedawał usługi związane z włamaniami na czarnych, nielegalnych rynkach internetowych, ogłosił, że jest za to odpowiedzialny. "Chciałbym podziękować klientom Deutsche Telekom - to nie nasza intencja" – powiedział BestBuy, który twierdził, że ​​współpracuje z innym hakerem, zwanym Popopret.

Niezależnie od tego, czy zatrzymany podejrzany jest hakerem BestBuy, czy nie, jest on pierwszą osobą, która została publicznie oskarżona o związki z atakami hakerskimi przy użyciu botnetu Mirai.

Komentarze