Reklama

Armia i Służby

Anonymous wypowiadają internetową wojnę Daesh

Walka z terrorystami po zamachach w Brukseli przenosi się do Internetu. Do akcji wkraczają tym raze jednak nie służby specjalne, lecz rozwścieczeni obywatele należący do grupy hakerów Anonymous. Daesh również się nie poddaje i zapowiada zmasowany atak na Twittera.

Swoje propagandowe zamiary ogłosili terroryści zrzeszeni w grupie „Cyber armia Kalifatu”, samozwańczo określającej się jako Dywizją Hakerów Państwa Islamskiego. To cyberprzybudówka Daesh. Sieciowe ramię terrorystów planuje opanować hasztag „Bruksela” na Twitterze. Sympatycy Daesh mają tak twittować, by osoby poszukujące wiadomości oznaczonych tym słowem natrafiały na propagandę terrorystów ugrupowania Abu Bakr al-Baghdadiego. Na rzekomo oficjalnym kanale informacyjnym Daesh pojawiło się polecenie o treści: „Za chwilę rozpoczynamy nalot. Publikujemy tak dużo wiadomości jak tylko możemy oznaczonych hasztagami #Bruxelles, #Brussel oraz #Brussels”. To nasz główny priorytet, hasztagi z Brukselą muszą być zapełnione naszą treścią. Przygotujcie się, potrzebujemy każdego!”.

To jednak nie jedyna reakcja na zamachy w Brukseli. Walkę z terrorystami zapowiadają hakerzy zrzeszeni w grupie Anonymous. W sieci pojawił się filmik nagrany przez przedstawiciela kolektywu ubranego w charakterystyczną maskę Guya Fawkesa – symbol grupy. Anonymous wzywają swoich zwolenników do znajdowania informacji o Daesh w Sieci, ujawniania tożsamości terrorystów i ich sympatyków, kradzieży ich Bitcoinów, a także hakowania ich stron internetowych, kont na portalach społecznościowych i w innych kanałach komunikacji.

Operacja otrzymała nazwę #opbrussels oraz  #opbelgium przeciwko Państwu Islamskiemu i ich internetowym naśladowcom. „Do zwolenników DAESH: Będziemy was ścigać, znajdziemy was, jesteśmy wszędzie i jest nas więcej niż możecie sobie wyobrazić. Bójcie się!” – mówi zamaskowana postać na filmie. Anonymous wzywają do globalnej akcji przeciwko terroryzmowi i zachęcają do akceptacji mniejszości muzułmańskiej w krajach zachodnich.

Podobną akcję kolektyw przeprowadził po atakach terrorystycznych w Paryżu. Wtedy hakerom udało się zlikwidować szereg kont społecznościowych i stron internetowych terrorystów. Anonymous twierdzą również, że zdarzało im się ukraść pieniądze zgromadzone przez Daesh.

Komentarze (2)

  1. ayoukfuaxgoum

    http://dutasterideavodartonline.org/ - dutasterideavodartonline.org.ankor <a href="http://online-purchaselevitra.net/">online-purchaselevitra.net.ankor</a> http://20mg-cheapest-pricelevitra.net/

  2. Darrence

    sti©pndierRÃedigé par : Thierry Kron TraubBon alors subventionner, encourager, quoi&#8230; De manières à ce qu&rsquo;ils laissent toutes les femmes aux autres ! Y a pas de petit moyen&#8230;