Zakłócenia w niemieckich bankach po cyberataku

4 czerwca 2021, 13:18
bank_notes_cash_currency_euro_money_paper_paper_money_savings-951804.jpg!d
Fot. pxhere.com/CC0

Niemiecka firma obsługująca banki spółdzielcze padła ofiarą cyberataku DDoS. Na skutek incydentu zakłócono funkcjonowanie niektórych witryn oraz usług online instytucji.

Niemiecka firma Fiducia & GAD IT AG, zajmująca się obsługę technologii dla krajowych banków spółdzielczych, poinformowała w czwartek po południu za pomocą Twittera, że padła ofiarą cyberataku typu odmowa dostępu (DDoS). Celem hakerów było przeciążanie sieci przedsiębiorstwa.

Serwisy internetowe, w tym eBanking bądź witryny internetowe banków, były całkowicie niedostępne lub częściowo nieosiągalne.

Fiducia & GAD IT AG

Incydent zaczął się w czwartek po południu. Specjaliści firmy natychmiast podjęli działania w celu ustabilizowania sytuacji. Z czasem doszło jednak do ponownego cyberataku, który doprowadził do zakłóceń. Hakerzy zmusili niektóre banki do przejścia w tryb offline.

Jak poinformowała firma dzisiaj z samego rana, cyberataki trwały do wczesnych godzin porannych. Specjaliści cały czas monitorują systemy i pozostają w stanie najwyższej gotowości.

image

CyberDefence24
CyberDefence24
KomentarzeLiczba komentarzy: 1
Observer
sobota, 5 czerwca 2021, 15:22

Chińczycy/rosjanie badają nasze możliwości na cyberfield a chyba jeszcze bardziej reakcje polityczno/gospodarcze. Dopóki Europa nie zacznie w sposób nieprzewidywalny (!!!) i do tego bardzo mocny odpowiadać na prowokacje, to będziemy szarpani i osłabiani. W starciu z barbarzyńskim przeciwnikiem nie należy nastawiać się na rzeczowy dialog, ale należy wykształcić w nim świadomość o nieuchronności nieprzewidzianej (w sposobie) i przesadnej (w sile) odpowiedzi.

Tweets CyberDefence24