Reklama

Strona główna

Wielki cyberatak na szwedzką firmę hostingową

Fot. ChrisDag / Flickr / domena publiczna
Fot. ChrisDag / Flickr / domena publiczna

Firma Loopia, będąca największym w Szwecji dostawcą usług hostingowych padła kilka dni temu ofiarą cyberataku. Jak informuje serwis tvn24bis.pl w wyniku ataku skradziono dane klientów firmy Loopia.

Według tvn24bis.pl, powołującego się także na PAP i serwis The Register, do ataku hakerskiego na firmę Loopia doszło 22 sierpnia. Z usług hostingowych tej firmy korzystają organizacje samorządowe oraz państwowe. 

W ręce hakerów miała trafić całą baza danych klientów firmy oraz informacje o personaliach klientów. Ponadto cyberprzestępcy wykradli zaszyfrowane hasła dostępu do panelu zarządzania usługami. Firma Loopia nie ukrywa tych faktów i informuje o tym w oświadczeniu zamieszczonym na swojej witrynie internetowej.

Czytaj też: Największy wyciek danych w historii Szwecji

Loopia tłumaczy się, że cyberatak nie spowodował wycieku informacji dotyczących płatności oraz danych kart kredytowych klientów firmy. Zdaniem przedstawicieli firmy, cyberprzestępcom nie udało się również narazić na szwank stron internetowych klientów, które są hostowane w usługach Loopia ani ich poczta elektroniczna.

Informacja o cyberataku i wycieku danych została podana dopiero trzy dni po ataku. Informacja o cyberataku została przez dyrekcję firmy opóźniona celowo, by zdążyć zabezpieczyć systemowy oraz by zebrać informacje co do wielkości strat.

Reklama

Komentarze

    Reklama