Walka informacyjna o ukraińskie umysły w Donbasie i na Krymie

30 lipca 2019, 13:51
flag-of-russia-and-ukraine-1546962732mDc
Petr Kratochvil / publicdomainpictures

Jak donosi Radio Wolna Europa Ukraina uruchomi rosyjskojęzyczną telewizję jako odpowiedz na kremlowską propagandę. Ogólnoświatowy kanał skierowany zostanie do ludzi zamieszkujących w kontrolowanych przez separatystów częściach wschodniej Ukrainy i w Rosji.

O uruchomieniu kanału poinformował Kyrylo Tymoszenko, zastępca szefa sztabu Prezydenta Zelenskiego podczas wywiadu dla Interfax Ukraina. Jak podkreślił Ukraina praktycznie całkowicie przegrała wojnę informacyjną prowadzoną na terenach Donbasu i Krymu, jednak wciąż istnieje szansa na odwrócenie tej sytuacji. Jak podkreślił koncepcja obejmuje emitowanie telewizji w skali globalnej. Kanał będzie prowadzony będzie przez państwo jednak zawierał będzie wybrane treści z prywatnych ukraińskich telewizji.  Jak podkreślał ważne jest aby docierać do ludzi nie tylko poprzez komunikaty informacyjne, ale również poprzez programy rozrywkowe.

Po ostatnich wyborach prezydenckich na Ukrainie i zwycięstwie Wołodymira Zełeńskiego Kyryło Tymoszenko dostał nominacje na stanowisko zastępcy szefa administracji. Wcześniej pracował w agenecji PR GoodMedia.

Źródło: RFERL / Interfax-Ukraina

KomentarzeLiczba komentarzy: 0
No results found.
Tweets CyberDefence24