Reklama

Strona główna

USA: Ogromny wyciek danych z Pentagonu

Fot. Senior Airman Perry Aston/USAF/Domena Publiczna
Fot. Senior Airman Perry Aston/USAF/Domena Publiczna

Według danych amerykańskiej firmy Help Net Security, dane osobowe ponad 33 milionów pracowników Departamentu Obrony i US Postal Service zostały wykradzione i opublikowane w sieci. Informacje ujawniono w serwisie Troy Hunt’s Have i Been Pwned Service.

Ekspert ds. bezpieczeństwa Troy Hunt uzyskał dane pochodzące z "wiarygodnego źródła" i i uważa się, że mogły one zostać skradzione z niezabezpieczonej bazy danych klienta Dun&Bradstreet (D&B). Zawierają one dane osobowe (adresy e-mail) i informacje o firmie. Problem dotyczy pracowników Departamentu Obrony, US Postal Service, AT&T, FedEx, Citigroup i innych firm.

Czytaj także: USA: Zakaz wnoszenia laptopów i tabletów na pokład samolotu

Firma D&B zaprzecza, że ​​doszło do wycieku bezpośrednio z jednego z ich systemów. Biorąc pod uwagę, że tysiące klientów kupują tego typu informacje, być może nigdy nie będzie wiadomo, czyje dane i w jaki sposób zostały wykradzione.

Dane, które uległy wyciekowi nie zostały sklasyfikowane ze względu na stopień tajności. Mimo to istnieje realne zagrożenie, że cyberprzestępcy mogą je wykorzystać, żeby podszywać się pod pracowników administracji i w ten sposób uzyskać dostęp do poufnych informacji.

Komentarze