Reklama

Social media

Twitter wprowadza ulepszone mechanizmy zabezpieczeń dwuskładnikowych

Photo-Mix / pixabay.com
Photo-Mix / pixabay.com

Twitter wzmacnia mechanizmy zabezpieczeń dwuskładnikowych (2FA) za pomocą aplikacji zewnętrznych, takich jak Google Authenticator czy Authy. Do uwierzytelnienia dostępu do konta wciąż jednak będzie potrzebny kod z wiadomości SMS.

Kod SMS przesłany na numer telefonu zapisany w ustawieniach konta użytkownika będzie można wykorzystać do uwierzytelnienia dostępu w aplikacjach zewnętrznych.

 

Twitter uzasadnia wprowadzenie ulepszeń w zabezpieczeniach faktem, że mechanizm bazujący jedynie na uwierzytelnianiu z wykorzystaniem telefonu używa statycznych kodów. Oznacza to, że mogą one zostać przejęte przez hakerów, gdy ci zyskają dostęp do urządzenia, na które Twitter wysyła kod SMS.

 

Uwierzytelnianie dwuskładnikowe z wykorzystaniem aplikacji zewnętrznych, takich jak Google Authenticator czy Authy ma pomóc zabezpieczyć się przed niepowołanym dostępem do kodów SMS i ich nieuprawnionym użyciem. Kody wpisywane przez użytkowników do zewnętrznych aplikacji znikają po 30 sekundach i nigdy już nie mogą zostać użyte ponownie.

 

Tych użytkowników, którzy chcą wypróbować nową metodę uwierzytelniania, Twitter zachęca do odwiedzenia stron pomocy serwisu. Jednocześnie Twitter zaznacza w komunikacie, że do dwuskładnikowego uwierzytelniania wciąż będą potrzebne telefony komórkowe oraz wpisanie numeru telefonu użytkownika w ustawienia konta w serwisie.

 

PAP - mini

Reklama

Komentarze

    Reklama