Reklama

Technologie

Zaktualizuj AirPodsy. Apple załatał poważną lukę

Słuchawki AirPods firmy Apple zawierały lukę w oprogramowaniu
Dostęp do słuchawek jest możliwy przez Bluetooth.
Autor. Daniel Romero / Unspash

Firma Apple udostępniła aktualizację oprogramowania słuchawek AirPods, która ma uniemożliwić cyberprzestępcom uzyskanie dostępu do sprzętu w nieautoryzowany sposób.

Podatność, oznaczona jako CVE-2024-27867 dotyczy słuchawek: AirPods 2, AirPods 3, AirPods Pro, AirPods Max, Powerbeats Pro, and Beats Fit Pro.

Czytaj też

Reklama

Dostęp do słuchawek przez Bluetooth

„Kiedy Twoje słuchawki szukają połączenia z jednym z wcześniej sparowanych urządzeń, atakujący znajdujący się w zasięgu Bluetooth może podszyć się pod to urządzenie i uzyskać dostęp do Twoich słuchawek” – stwierdził Apple w poradniku opublikowanym na stronie internetowej.

Oznacza to, że atakujący, który znajduje się blisko nas, może wykorzystać lukę do podsłuchiwania prywatnych rozmów. Firma Apple poinformowała, że problem rozwiązano. W tym celu należy zaktualizować słuchawki.

Czytaj też

Reklama

Kolejna poprawka

Aktualizacja AirPodsów została opublikowana dwa tygodnie po tym, jak producent iPhone’a wdrożył poprawki systemu VisionOS (wersja 1.2), które wyeliminowały 21 niedociągnięć, w tym siedem błędów przeglądarki WebKit.

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama

Komentarze

    Reklama