Reklama

Technologie

Wciąż możesz sprawdzić prędkość swojego internetu. Certyfikat dla PRO Speed Test przedłużony

kabel internetowy
Autor. pxhere.com/CC0

Prezes UKE zdecydował o przedłużeniu certyfikatu dla narzędzia do badania jakości połączenia internetowego – PRO Speed Test. W ten sposób każdy może sprawdzić jakość swojego łącza.

Reklama

Narzędzie PRO Speed Test (dostępne pod adresem: pro.speedtest.pl) umożliwia sprawdzenie jakości internetu stacjonarnego. Jeśli klient ma wątpliwości czy usługa na pewno posiada cechy takie, jak obiecał to w umowie operator – w każdej chwili można to sprawdzić.

Reklama

Certyfikat dla mechanizmu mierzenia prędkości internetu został przedłużony przez prezesa UKE o kolejne dwa lata.

„Jak sprawdzić, czy dostawcy wywiązali się z obietnic? Tu pomocne są narzędzie pozwalające określić przepływność naszych łączy. Co jednak możemy zrobić z wynikiem takiego pomiaru? Narzędzie udostępniane na stronie UKE i certyfikowane przez Prezesa UKE tym właśnie różni się od innych, dostępnych w sieci, że uzyskany pomiar jest miarodajny, bo wykonany w ścisłe określonych, na bieżąco weryfikowanych warunkach. A tym samym jest podstawą do reklamacji” – podaje UKE na swojej stronie.

Reklama

Czytaj też

Jak działa PRO Speed Test?

PRO Speed Test ma weryfikować m.in. obciążenie procesora, rodzaj karty sieciowej, obecność aktywnych łącz VPN, natężenie generowanego ruchu w tle, liczbę urządzeń w sieci domowej użytkownika.

Przez ostatnie dwa lata dokonano w sumie około 1,3 mln pomiarów. Narzędzie działa w ramach serwisu internetowego, aplikacji na komputery stacjonarne (Windows i macOS), aplikacji WEB i mobilnych (działających na systemach Android oraz iOS).

Czytaj też

Pomiar może być podstawą do zgłoszenia roszczeń wobec dostawcy usługi internetu za nieprawidłowe realizowanie umowy.

/NB

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama

Komentarze

    Reklama