Reklama

Technologie

Ukraińska aplikacja ostrzega przed atakami lotniczymi

Autor. fot. NEXTA/ Twitter.com

Ministerstwo transformacji cyfrowej Ukrainy uruchomiło aplikację, która ostrzega przed atakami lotniczymi. Dostępna jest w Google Play i AppStore.

Reklama

Technologie odgrywają ważną rolę w wojnie w Ukrainie, pisaliśmy już m.in. o tym, że w pobliżu Mariupola, rosyjskie siły rozmieszczają sprzęt do komunikacji mobilnej, za którego pomocą mogą uzyskać dostęp do danych w telefonach Ukraińców.

Reklama

Natomiast w ramach sankcji na Rosję ogłoszonych w ostatni czwartek - po inwazji tego państwa na Ukrainę - USA ograniczyły eksport szerokiego wachlarza amerykańskich technologii do Federacji Rosyjskiej, odcinając ją również od szeregu zagranicznych produktów, wytwarzanych z wykorzystaniem amerykańskich narzędzi.

Czytaj też

Teraz kanał NEXTA podał, że ministerstwo transformacji cyfrowej Ukrainy uruchomiło aplikację, która ostrzega przed atakami lotniczymi. Dostępna jest w Google Play i AppStore.

Reklama

Armia IT w walce na rzecz Ukrainy

W sobotę Mychajło Fedorow, wicepremier Ukrainy i minister transformacji cyfrowej, przekazał informację, że tworzona jest „armia IT”, która ma zrzeszać specjalistów z sektora cyber, w tym programistów. „Dla każdego znajdzie się zadanie" – wskazywał przedstawiciel rządu w Kijowie.

Czytaj też

/NB

Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture.

Reklama

Komentarze

    Reklama