Reklama

Technologie

Powstanie pierwszy związek zawodowy w Apple

Autor. Alexandr Bormotin/ Unsplash

Pracownicy sklepu Apple w stanie Maryland utworzą pierwszy w historii tej firmy w USA związek zawodowy. To kolejny Big Tech, w których powstanie inicjatywa pracowników chcących walczyć o swoje prawa.

Reklama

W sobotę pracownicy Apple głosowali za zrzeszeniem się, tym samym stając się pierwszym związkiem zawodowym w historii tego giganta technologicznego. Ponad 100 zatrudnionych w tamtejszym sklepie w Towson zagłosowało „za”, tworząc Koalicję Zorganizowanych Pracowników Handlu Detalicznego. W tej sprawie wysłali już wcześniej list do Tima Cooka, dyrektora generalnego Apple.

Reklama

Czytaj też

Reklama

Rzecznik firmy na prośbę Reutersa o komentarz odpowiedział jedynie, że „nie ma w tej chwili nic do dodania”.

Przed inicjatywą pracowników ze stanu Maryland, związek chciano utworzyć w Atlancie, jednak ostatecznie wycofano wniosek w tej sprawie. Niedoszli związkowcy twierdzili bowiem, że „są zastraszeni”. Część zatrudnionych krytykowało warunki pracy w Apple w sieci pod hasztagiem #AppleToo.

Związki zawodowe powstały już m.in. w Amazonie czy np. w Starbucksie.

Czytaj też

/NB

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama

Komentarze

    Reklama