Reklama

Technologie

Apple najcenniejszą marką świata

Autor. ChIfcapsho/Wikimedia Commons/CC 3.0

Apple znalazło się w 2022 r. na szczycie rankingu najcenniejszych marek świata. Jej wartość obecnie wynosi 947,1 mld dolarów – wynika z opracowanego przez firmę Kantar rankingu BrandZ, który został opublikowany w środę.

Reklama

"Apple znajduje się na samym szczycie opracowywanego przez firmę Kantar rankingu najcenniejszych marek świata BrandZ za rok 2022 i jest na najlepszej drodze, żeby stać się pierwszą marką, która osiągnie próg biliona dolarów" – podano w opublikowanej w środę informacji prasowej.

Reklama

Wartość marki Apple została oszacowana przez Kantar na 947,1 mld dolarów; od ubiegłego roku wzrosła ona o 55 proc. W informacji wskazano, że drugie miejsce zajęła marka Google, której wartość zwiększyła się od 2021 r. o 79 proc. do poziomu 819,6 mld dolarów. Także dwa kolejne miejsca w rankingu zajmują amerykańscy giganci technologiczni: Amazon (blisko 705,7 mld dol., wzrost o 3 proc.) i Microsoft (611,5 mld dol., wzrost o 49 proc.).

Czytaj też

Rośnie wartość 100 najcenniejszych marek

Reklama

W informacji Grupy Kantar wskazano, że w ubiegłym roku łączna wartość stu najcenniejszych marek świata wzrosła o 23 proc., osiągając poziom 8,7 bln dolarów.

"W roku 2022 swój ranking poprawiło 37 marek, a ponad trzy czwarte wartości całego rankingu wygenerowały firmy amerykańskie (...). Od poprzedniej edycji najszybciej rosły marki technologiczne i luksusowe – wzrost odpowiednio o 46 proc. i 45 proc. Marki z sektora bankowości i motoryzacji również osiągnęły imponujące wyniki – wzrost o 34 proc. dla motoryzacji, a o 30 proc. w przypadku bankowości. Sektory te wyprzedziły branżę odzieżową (do góry o 20 proc.) i kosmetyczną (17 proc.). Jedyną nową marką na miejscu pierwszym na poziomie kategorii była Wells Fargo, przesuwając się z drugiego miejsca w bankowości na sam szczyt i zastępując ICBC z Chin" – wskazano w informacji prasowej.

Czytaj też

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama