Reklama

Technologie

Nowości od Apple’a. Jakie zmiany szykuje koncern?

Autor. The Verge/YouTube/Apple

Apple przedstawił nowości w swoich produktach. Zmiany będą widoczne dla posiadaczy m.in. iPhone«ów. Co wprowadzi najbliższa aktualizacja iOS?

Reklama

W poniedziałek amerykański gigant zaprezentował nowe rozwiązania, które zostaną wdrożone w nadchodzącej aktualizacji oprogramowania. „Ulepszenia" dotyczą ponad 1 mld iPhone'ów. Koncern przedstawił także dwa MacBooki, które jako pierwsze będą posiadały kolejną generację zaprojektowanego przez firmę mikroprocesora – wskazuje Associated Press.

Reklama

Czytaj też

Reklama

W trakcie wydarzenia wskazano, że nowy system operacyjny dla smarfonów Apple'a – iOS 16 – zmieni wygląd ekranu blokady urządzenia i wprowadzi drobne ulepszenia. Pozwoli na m.in. umieszczenie ulubionych aplikacji w formie małych widżetów na ekranie blokady. Umożliwi również wyświetlanie przy zablokowanym telefonie powiadomień na żywo, np. gdzie obecnie znajduje się Uber, którego zamawialiśmy.

Inne komunikaty, które ustawimy będą pojawiać się nie u góry, lecz na dole ekranu tak, aby zminimalizować wrażenie chaosu na wyświetlaczu.

Warto także podkreślić, że zmiany obejmą system przesyłania wiadomości. Mowa o m.in. opcji edycji tekstu po jego wysłaniu, a nawet usunięciu, jeśli się rozmyślimy. Funkcja ta będzie dostępna tylko wtedy, gdy każda ze stron posiadać będzie aplikację wiadomości Apple'a.

Ponadto, w ramach Apple Pay dodano nową opcję płatności. Pozwala na rozłożenie kosztów dowolnego zakupu na cztery raty, które należy zrealizować w ciągu 6 tygodniu bez dodatkowych opłat.

To jedynie cześć nowości od amerykańskiego giganta. O tym, co jeszcze wprowadzi Apple, można znaleźć w skrócie z wydarzenia:

YouTube cover video
Apple WWDC 2022 keynote in 24 minutes

Czytaj też

Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture.

Reklama

Komentarze

    Reklama