Reklama

Technologie

Na stokach Kilimandżaro zainstalowano szybki internet

Na szczytach Kilimandżaro będzie dostępny szybki internet
Na szczytach Kilimandżaro będzie dostępny szybki internet
Fot. Eid John/ Wikimedia Commons/ CC BY-SA 4.0

Udający się na wyprawę na Kilimandżaro mogą od tej pory dokumentować w czasie rzeczywistym swoje wyczyny. To dzięki szybkiemu internetowi, który na stokach najwyższej góry Afryki postanowiły zainstalować władze Tanzanii.

Usługa internetu szerokopasmowego została uruchomiona w tym tygodniu - podało tanzańskie ministerstwo cyfryzacji, cytowane przez stację CNN.

Nape Moses Nnauye, tanzański minister informacji, komunikacji i cyfryzacji, napisał na Twitterze, że poruszanie się po górach bez połączenia z internetem może być niebezpieczne dla turystów. Na razie szybki internet jest dostępny na stokach góry, ale do końca tego roku ma dotrzeć na Uhuru, najwyższy z trzech szczytów Kilimandżaro.

Czytaj też

Dofinansowanie z Chin

Wysiłki rządu Tanzanii mające na celu zapewnienie szerszego dostępu do infrastruktury teleinformatycznej są dofinansowywane przez Chiny.

Kilimandżaro leży w północnej Tanzanii i jest najwyższą górą na kontynencie, nazywaną Dachem Afryki. Szczyt Uhuru znajduje się na wysokości prawie 5900 m n.p.m.

Czytaj też

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Źródło:PAP

Komentarze