Reklama

Technologie

Koniec współdzielenia kont na Netfliksie? Kolejny krok platformy streamingowej

fot.  Mollie Sivaram/ Unsplash/ Domena publiczna
fot. Mollie Sivaram/ Unsplash/ Domena publiczna

W nadchodzące wakacje Netflix wprowadzi zmiany: nowe przepisy sprawią, że Amerykanie posiadający więcej niż jedno konto, będą musieli dopłacić do kont współdzielących platformę. Czy czeka to także polskich użytkowników?

Reklama

„Konto Netflix jest przeznaczone do użytku przez jedno gospodarstwo domowe" – stwierdza firma.

Reklama

Zgodnie z nowymi przepisami abonenci Netfliksa będą mieli do wyboru dwie opcje: dopłacić za dodatkowego użytkownika spoza swojego gospodarstwa domowego 7,99 dol. lub usunąć jego konto. Abonenci zyskają nowe narzędzia, których celem będzie ułatwienie usunięcia wybranego konta oraz zresetowanie dotychczasowego hasła.

Czytaj też

Funkcja "Przenieść profil"

Co z osobami, które współdzieliły konto, nie były głównymi abonentami, a chcą kontynuować „przygodę" z popularną platformą streamingową? Jak informują przedstawiciele Netfliksa, będą mogli stworzyć nowe, własne główne konto, korzystając z opcji „Przenieś profil". To narzędzie pomoże przenieść istniejące informacje o koncie (w tym m.in. historię oglądania).

Reklama

Netflix w Polsce

Podobne zmiany mają dotykać nie tylko amerykańskich użytkowników. Jak informuje serwis TechCrunch , Netflix planuje wdrażać zmiany także w innych krajach.

23 maja Netflix Polska opublikował wiadomość dotyczącą tego tematu w naszym kraju.

Autor. Netflix

/MG

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama

Komentarze

    Reklama