Reklama

Technologie

Jak rozmawiać o fake newsach z osobami, które w nie wierzą? Rusza kurs online Stowarzyszenia Demagog

Stowarzyszenie Demagog przygotowało kurs online “Jak rozmawiać o fake newsach z osobami, które w nie wierzą?”
Stowarzyszenie Demagog przygotowało kurs online “Jak rozmawiać o fake newsach z osobami, które w nie wierzą?”
Fot. Stowarzyszenie Demagog/ materiały prasowe

Stowarzyszenie Demagog przygotowało kurs online „Jak rozmawiać o fake newsach z osobami, które w nie wierzą?”. Przeznaczony jest dla osób, które chcą nauczyć się rozmawiać z osobą, która uwierzyła w fake newsa, dezinformację lub teorię spiskową.

Kurs dostępny jest online na platformie e-learningowej Demagoga i umożliwia uczenie się w każdym miejscu o dowolnej porze.

„Dzięki szkoleniu dowiesz się, jak skutecznie obalać fake newsy w trakcie rozmowy. Poznasz dialogi oparte na realnych przykładach manipulacji. Będziesz umiał przygotować odpowiednie warunki do rozmowy. Dowiesz się, jak skutecznie walczyć z fałszywymi informacjami. Poznasz zachowania w sieci, które ograniczają zasięg dezinformacji i nauczysz się rozpoznać techniki manipulacji” - podaje Małgorzata Kilian, prezes Stowarzyszenia Demagog.

Twórcą kursu jest Radosław Czekan – trener argumentacji oraz komunikacji, specjalizujący się w konfrontacjach, trudnych rozmowach, przekonywaniu nieprzekonywalnych i docieraniu do sceptycznych odbiorców.

Do 28 października kurs będzie bezpłatny. Zapisy możliwe są za pośrednictwem strony: platforma.demagog.org.pl/kursy/jak-rozmawiac-o-fake-newsach.

Każdy uczestnik kursu otrzyma certyfikat jego ukończenia.

Stowarzyszenie Demagog jest partnerem serwisu CyberDefence24.pl.

Czytaj też

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Komentarze