Reklama

Technologie

Elon Musk ogłasza koniec pracy zdalnej w Tesli

Autor. NASA

Szef Tesli Elon Musk w mailu, który wyciekł do mediów zalecił pracownikom powrót do pracy w biurze w pełnym wymiarze godzin. Praca zdalna natomiast „nie jest już akceptowana”.

Reklama

W mailu Muska do pracowników, który cytuje m.in. BBC, szef Tesli napisał o nowej polityce dotyczącej kadry kierowniczej. Osoby, które nie chcą przestrzegać nowych zasad „mogą zakładać, że pracują gdzie indziej”.

Reklama

W biurze pracownicy mają spędzać minimum 40 godzin tygodniowo. W jednym z maili Musk miał stwierdzić, że „jeśli ktoś się nie pojawi - założy, że zrezygnował”.

Czytaj też

Szef Tesli ma też „osobiście zapoznać się z wnioskami o zwolnienie z nowej polityki pracowniczej”.

Reklama

„Są oczywiście firmy, które tego nie wymagają, ale kiedy ostatnio pokazały świetny nowy produkt? Minęło trochę czasu”. Jego zdaniem praca nad produktami nie odbywa się przez telefon.

Dla prównania - dyrektor generalny Twittera Parag Agrawal - zapowiedział, że pracownicy mogą już na stałe kontynuować pracę z domu.

„Tam, gdzie czujesz się najbardziej produktywnie i kreatywnie, będziesz pracować, a to obejmuje pracę w domu w pełnym wymiarze godzin na zawsze. Biuro na co dzień? To też działa. Kilka dni w biurze, kilka dni poza domem? Oczywiście” – pisał szef Twittera do pracowników.

Wiele firm z branży technologicznej zapowiedziało, że nie wróci już do pracy w biurze w pełnym wymiarze godzin, a niektóre zdecydowały się na całkowitą pracę zdalną.

Co dalej z zakupem Twittera?

Zakup Twittera przez Muska nadal stoi pod znakiem zapytania. Kilka dni temu udziałowcy Twittera ogłosili, że pozywają Elona Muska, oskarżając go o celowe wzbudzanie nieufności na rynku w sprawie wykupu platformy. Miało to przełożyć się na obniżenie wartości całej spółki.

Według udziałowców Twittera, Musk celowo obniżał wartość firmy, ponieważ chce wycofać się z transakcji wykupu serwisu, albo wynegocjować dla siebie korzystniejsze warunki ze znacznie zmniejszoną ceną.

W pozwie skierowanym przeciwko Muskowi Twitter domaga się uznania swoich roszczeń za grupowe, jak i rekompensaty za szkody wywołane przez działania miliardera i szefa Tesli w wymiarze finansowym. Więcej na ten temat piszemy w tym artykule .

/NB

Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture.

Reklama

Komentarze

    Reklama