Reklama

Technologie

ChatGPT zyskuje głos. Co jeszcze przynosi najnowsza aktualizacja?

Fot. Levart_Photographer/Unsplash

Najnowsza aktualizacja ChatGPT wprowadza dwie nowe ścieżki rozszerzonej współpracy z chatbotem. Jedna z nich pomaga odpowiadać na pytania dotyczące obrazów i zdjęć, druga dotyczy komunikacji werbalnej.

ChatGPT zyskał głos. Od teraz chatbot od OpenAI będzie posiadał zdolność odpowiadania na wpisane pytania jednym z pięciu syntetycznie wygenerowanych głosów. Powstały one dzięki wykorzystaniu głosów aktorów zatrudnionych specjalnie do tego projektu przez OpenAI.

Jak czytamy na stronie MIT Technology Review, w przyszłości OpenAI chce wprowadzić opcję, która umożliwi użytkownikom chatbota stworzenie własnych głosów przerobionych przez AI.

To nie wszystko. Opcja whisper przekształci to, co mówimy w tekst, a następnie konwertowaną wiadomość prześle jako prompt do chatbota, który udzieli nam odpowiedzi.

Czytaj też

Opisać obraz

Najnowsza aktualizacja przynosi jeszcze jedną nowość. DALL-E 3, czyli najnowsza wersja modelu AI tworząca obrazy na podstawie wpisanych poleceń, zostaje podłączona do ChataGPT. Sprawi to, że chatbot od OpenAI na podstawie „zobaczonego" obrazu będzie w stanie udzielić informacji dotyczącej tego obrazu i jego poszczególnych elementów.

Co ciekawe, taka forma rozpoznawania została już przetestowana na rynku. Jedną z firm, która tego dokonała jest Be My Eyes, specjalizująca się w tworzeniu aplikacji dla osób z wadami wzroku.

Kiedy użytkownicy chatbota mogą spodziewać się nowych opcji? Jak czytamy na stronie OpenAI, opcje dotyczące głosu i obrazów mają być dostępne w ciągu dwóch najbliższych tygodni (dla użytkowników Plus i Enterprise).

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Komentarze