Technologie

Andrew Lee: Digitalizacja zmienia wszystko

Fot. TheDigitalArtist / Pixabay

„(...)Widzimy zmiany zachodzące w tym, jak się łączymy, w jaki sposób płacimy, widzimy to w naszych systemach finansowych. Zmiany dotykają naszej prywatności, a nawet funkcjonowania rządów" - powiedział podczas Cyber24Day 2022 Andrew Lee, wiceprezes ds. rządowych i globalny strateg CTI w ESET.

Prezentacja Andrew Lee odbyła się w ramach ścieżki tematycznej "Public and Policy" podczas tegorocznej edycji Cyber24Day, konferencji organizowanej przez redakcję CyberDefence24.

Andrew Lee (ESET) podczas prezentacji na Cyber24Day 2022.
Fot. MichalG

Digitalizacja to nowe szanse, ale i zagrożenia

„Digitalizacja ma wpływ na infrastrukturę, serwisy internetowe. Widzimy zmiany zachodzące w tym, jak się łączymy, w jaki sposób płacimy, widzimy to w naszych systemach finansowych. Zmiany dotykają naszej prywatności , a nawet funkcjonowania rządów" - stwierdził Lee.

Zdaniem przedstawiciela firmy ESET, digitalizacja może narazić nas na dodatkowe niebezpieczeństwa. „Digitalizacja powoduje, że pole do cyberataków rośnie . Powinniśmy zastanowić się nad tym, jak możliwie najbezpieczniej dostarczać dane do społeczeństwa" – mówił.

Czytaj też

Przedstawiając drogę digitalizacji, prelegent Cyber24Day 2022 wspomniał także o tym, co jego zdaniem może prowadzić do zmniejszenia naszego bezpieczeństwa w sieci.

„W drodze do digitalizacji analizujemy i kreujemy politykę - dotykamy legislacji i polityki wewnętrznej. Testujemy, czekamy na feedback od użytkowników i naszych klientów. Później ponawiamy te działania. Liczy się to, co chcemy osiągnąć. Istotne, aby wiedzieć na rozwiązaniu jakiego problemu nam zależy. W tym wszystkim należy też pamiętać o bezpieczeństwie. Powinniśmy unikać IBS (ang. Integrated Bridge System). Ten system kosztuje mnóstwo pieniędzy, ujawnia wrażliwe dane, wpływa na zaufanie społeczne, na zaufanie naszych klientów" – stwierdził Andrew Lee.

"W kontekście cyberbezpieczeństwa istotna jest możliwość wykorzystania narzędzi, które pomogą w zrobieniu dochodzenia, sprawdzenia co zawiodło. To pomoże nam obniżyć ewentualne straty" - podsumował prelegent Cyber24Day.

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu.

/mg

Komentarze