Reklama

Technologie

Andrew Lee: Digitalizacja zmienia wszystko

Fot. TheDigitalArtist / Pixabay
Fot. TheDigitalArtist / Pixabay

„(…)Widzimy zmiany zachodzące w tym, jak się łączymy, w jaki sposób płacimy, widzimy to w naszych systemach finansowych. Zmiany dotykają naszej prywatności, a nawet funkcjonowania rządów” - powiedział podczas Cyber24Day 2022 Andrew Lee, wiceprezes ds. rządowych i globalny strateg CTI w ESET.

Reklama

Prezentacja Andrew Lee odbyła się w ramach ścieżki tematycznej "Public and Policy" podczas tegorocznej edycji Cyber24Day, konferencji organizowanej przez redakcję CyberDefence24.

Reklama
Andrew Lee (ESET) podczas prezentacji na Cyber24Day 2022.
Andrew Lee (ESET) podczas prezentacji na Cyber24Day 2022.
Autor. MichalG
Reklama

Digitalizacja to nowe szanse, ale i zagrożenia

„Digitalizacja ma wpływ na infrastrukturę, serwisy internetowe. Widzimy zmiany zachodzące w tym, jak się łączymy, w jaki sposób płacimy, widzimy to w naszych systemach finansowych. Zmiany dotykają naszej prywatności , a nawet funkcjonowania rządów" - stwierdził Lee.

Zdaniem przedstawiciela firmy ESET, digitalizacja może narazić nas na dodatkowe niebezpieczeństwa. „Digitalizacja powoduje, że pole do cyberataków rośnie . Powinniśmy zastanowić się nad tym, jak możliwie najbezpieczniej dostarczać dane do społeczeństwa" – mówił.

Czytaj też

Przedstawiając drogę digitalizacji, prelegent Cyber24Day 2022 wspomniał także o tym, co jego zdaniem może prowadzić do zmniejszenia naszego bezpieczeństwa w sieci.

„W drodze do digitalizacji analizujemy i kreujemy politykę - dotykamy legislacji i polityki wewnętrznej. Testujemy, czekamy na feedback od użytkowników i naszych klientów. Później ponawiamy te działania. Liczy się to, co chcemy osiągnąć. Istotne, aby wiedzieć na rozwiązaniu jakiego problemu nam zależy. W tym wszystkim należy też pamiętać o bezpieczeństwie. Powinniśmy unikać IBS (ang. Integrated Bridge System). Ten system kosztuje mnóstwo pieniędzy, ujawnia wrażliwe dane, wpływa na zaufanie społeczne, na zaufanie naszych klientów" – stwierdził Andrew Lee.

"W kontekście cyberbezpieczeństwa istotna jest możliwość wykorzystania narzędzi, które pomogą w zrobieniu dochodzenia, sprawdzenia co zawiodło. To pomoże nam obniżyć ewentualne straty" - podsumował prelegent Cyber24Day.

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu.

/mg

Reklama

Komentarze

    Reklama