Reklama

Strefa Samsung

Smartfon dla służb i ratowników

Galaxy Unpacked 2023
Galaxy Unpacked 2023
Autor. Samsung

Urządzenia wykorzystywane przez służby muszą być bezpieczne, wydajne, niezawodne i wytrzymałe. Czy na rynku dostępny jest smartfon, który spełnia te wszystkie wymagania? Samsung jako jeden z liderów tego typu rozwiązań ma w swojej ofercie wyjątkowy sprzęt.

Reklama

Artykuł sponsorowany

Służby w Stanach Zjednoczonych jeszcze w tym roku mają posiadać możliwość używania funkcji push-to-talk w trakcie prowadzonych operacji, w tym czynności o znaczeniu krytycznym – wynika z raportu „Mapa drogowa umożliwiająca służbom ratunkowym pomyślne wdrożenie systemów MCPTT". 

Reklama

Czytaj też

Reklama

Komunikacja służb

SystemMission Citical Push-to-Talk daje możliwość korzystania z funkcji utożsamianych z radiotelefonami, ale w wydaniu dopasowanym do sieci i urządzeń operujących w standardzie LTE. 

Technologię tę stworzono z myślą o zapewnieniu służbom (np. straży, policji, pogotowiu) bezpiecznej komunikacji głosowej, która będzie m.in. niezawodna, chroniona (szyfrowanie), z małymi opóźnieniami, wysoką jakością dźwięku oraz opcją połączeń grupowych. W 2017 roku określono zasady działania MCPTT. Dokonała tego organizacja Third Generation Partnership Project (3GPP) w normie Mission Critical Push-to-Talk over LTE". 

Czytaj też

Smartfony w służbach

Specyfika i środowisko działania służb wiąże się z posiadaniem przez nie specjalnej platformy komunikacyjnej umożliwiającej podniesienie poziomu bezpieczeństwa. W tym kontekście ważne jest wyposażenie ich w odpowiednie urządzenia, które będą w stanie oferować jakość, niezawodność i trwałość. 

Tutaj pojawia się konieczność przeprowadzenia zmian. Osoby decyzyjne powinny w planach uwzględnić możliwość korzystania ze smartfonów z funkcją MCPTT jako uzupełnienia dla obecnie stosowanych radiotelefonów. Dlaczego? Ponieważ – jak wskazano w raporcie – w perspektywie dekady standard ten może zastąpić obecnie używane rozwiązania, ze względu na korzyści wynikające z sięgania po smartfony MCPTT. 

Czytaj też

Wiele korzyści

Należy wspomnieć o m.in. możliwości używania tego samego smartfona do prowadzenia różnego rodzaju komunikacji (połączenia głosowa, wymiana danych itd.) oraz integracji aplikacji z urządzeniami bazującymi na mobilnych systemach operacyjnych.   

Ponadto, istotnym plusem jest również zasięg w ramach sieci LTE, a także szyfrowanie i inne, dodatkowe zabezpieczenia łączności. Tu również interoperacyjność odgrywa ważną rolę – używanie smartfonów MCPTT pozwala współdziałać służbom w całym kraju na różnych poziomach. Nie bez znaczenia są również koszty. Wdrożenie takiego rozwiązania pozwala zaoszczędzić ze względu na niższe nakłady oraz możliwość wykorzystania efektu skali, jeśli zakupiony zostanie sprzęt z rynku. 

Czytaj też

Galaxy XCover FiledPro. Smartfon dla służb

Samsung posiada w ofercie urządzenie, które spełni powyższe wymagania i standardy. Idealnym przykładem jest Galaxy XCover FiledPro. „Jesteśmy jednym z liderów, jeśli chodzi o wdrażanie urządzeń mobilnych obsługujących technologię MCPTT" – wskazuje Tomasz Chomicki,

Jak dodaje, wspomniany smartfon Samsung został zaprojektowany z myślą o potrzebach służb ratowniczych. „Posiada wytrzymałą obudowę, oferuje doskonałe parametry eksploatacyjne i jest gotowy do realizowania wszystkich niezbędnych zadań w terenie" – zaznacza przedstawiciel koncernu.

Galaxy XCover FiledPro spełnia wymagania normy MIL-STD-810G (odporny na upadki, uderzenia, wibracje) oraz IP68 (pyło- i wodoodporny). Posiada wydajną baterię, która można bez problemów wymienić w dowolnym miejscu i czasie.  Z urządzenia można korzystać w rękawiczkach. A wbudowane przyciski (PTT, nawigacja, połączenia alarmowe) pozwalają w szybki sposób skorzystać z najpotrzebniejszych opcji. 

Telefon dla służb musi być bezpieczny. W przypadku tego modelu nie jest inaczej. Wszystko za sprawą Samsung Knox – rozwiązania gwarantującego najwyższe standardy ochrony (spełnia wymogi CJIS, NIAP i HIPAA). Ponadto, smartfon posiada czytnik linii papilarnych, co oznacza szybkie, łatwe i bezpieczne uwierzytelnianie użytkownika. „Galaxy XCover FiledPro jest przystosowany do pracy w sieci FirstNet – platformie zaprojektowanej dla służb w USA" – zwraca uwagę Tomasz Chomicki. 

Czytaj też

Reklama

Komentarze

    Reklama