Reklama

Strefa Samsung

Samsung i Microsoft. Nowa jakość ochrony urządzeń

Samsung Galaxy TabPro S
Galaxy TabPro S (Windows 10)
Autor. Samsung

Partnerstwo strategiczne między Samsung i Microsoft zaowocowało istotnym rozwiązaniem na rzecz bezpieczeństwa urządzeń mobilnych. Zyskają na nim zarówno firmy, jak i ich pracownicy. Takiej ochrony jeszcze nie było.

Reklama

Artykuł sponsorowany

Reklama

Samsung ogłosił inicjatywę na rzecz bezpieczeństwa urządzeń mobilnych dla klientów biznesowych. To owoc strategicznego partnerstwa z firmą Microsoft, która doprowadziła do stworzenia rozwiązania do atestacji(badanie i ocena produktu pod względem zgodności z obowiązującymi normami) sprzętu firmowego i prywatnego.

Certyfikacja potwierdza swego rodzaju „tożsamość" i stan/kondycję urządzenia. Od teraz bezpieczeństwo zostanie podniesione ze względu na dostępność w urządzeniach Samsung Galaxy ochrony Microsoft Intune.

Reklama

Czytaj też

Dodatkowa warstwa ochronna

„Dzięki współpracy koncernów przedsiębiorstwa zyskują dodatkową warstwę ochrony" – wskazuje Tomasz Chomicki, dyrektor ds. rozwoju biznesu w Samsung. Polega to na tym, że urządzenia, których np. bezpieczeństwo zostało naruszone, nie uzyskają dostępu do wrażliwych danych korporacyjnych. 

„Poza tym organizacje mogą zezwolić pracownikom na wykorzystanie własnych urządzeń do pracy mając pewność, że są tak samo chronione jak sprzęt firmowy" – tłumaczy przedstawiciel Samsung. Efekt? Personel zyskuje większą elastyczność i swobodę. 

Czytaj też

Najwyższa jakość ochrony

Bezpieczeństwo urządzeń to obecnie fundament dla każdej firmy, instytucji, organizacji i pojedynczego użytkownika. Podejście „zero trust" (zerowego zaufania) upowszechniło się i jest wdrażane w coraz większej liczbie podmiotów. Model ten zakłada, że zawsze należy być w pełni gotowym na potencjalny incydent, a każdy sprzęt traktować jako źródło ewentualnego zagrożenia.

W związku z tym tak istotne jest realizowanie zasady bezpieczeństwa „end-to-end", obejmującego cały łańcuch IT: od aplikacji, przez serwery, po całą sieć organizacji. Samsung i Microsoft są dostawcami rozwiązań, które pozwalają zadbać o najwyższą jakość ochrony. 

Wystarczy wskazać, że platforma bezpieczeństwa Samsung Knox ma już 10 lat. Przez dekadę funkcjonowała na ponad miliardzie urządzeń Galaxy; korzystają z niej dziesiątki tysięcy firm na 110 rynkach, aby np. chronić się przed cyberatakami. 

Z kolei Microsoft to lider w branży oprogramowania. Jego rozwiązania do zarządzania punktami końcowymi i narzędzi bezpieczeństwa, w tym chmury, są znane i cenione na całym świecie. 

Czytaj też

Mobilna certyfikacja urządzeń

Partnerstwo obu firm przyczyniło się do mobilnej certyfikacji urządzeń zabezpieczonych w taki sposób, aby pracownicy mogli z nich korzystać zarówno do celów zawodowych, jak i osobistych – niezależnie od tego, czy sprzęt jest zarządzany przez firmę, czy nie. To zwiększa produktywność personelu, upraszcza administrowanie i zwiększa wrażenia użytkowników. 

„Mówimy o dodatkowej warstwie ochrony na urządzeniach Samsung, które są tak szeroko używane przez klientów w czasie pracy" – podkreśla Tomasz Chomicki.

Dzięki takiemu rozwiązaniu przedsiębiorstwa mogą zweryfikować autentyczność i bezpieczeństwo określonego urządzenia pracownika i umożliwić mu dostęp do systemu korporacyjnego.

Czytaj też

Reklama

Komentarze

    Reklama