Postaw na urządzenia mobilne w biznesie. Oto 5 głównych korzyści

Urządzenia mobilne mogą być ważnym orężem w biznesie, jeśli tylko korzysta się ze sprawdzonych rozwiązań. Rozwój technologii oferuje firmom szerokie możliwości, lecz nie można zapominać o bezpieczeństwie. Jak mądrze podnieść efektywność pracy?
Materiał sponsorowany
Telefony komórkowe stały się powszechnym narzędziem, dającym z jednej strony rozrywkę, a z drugiej wspierającym nas w pracy czy edukacji. Choć pierwotnie zostały stworzone z myślą o ułatwieniu komunikacji, to obecnie używamy je np. do oglądania filmów, seriali, grania, ale również jako notatniki czy wygodny sprzęt do wykonywania obowiązków służbowych w sposób zdalny.
Dla pracowników telefony stały się integralną częścią ich życia prywatnego i zawodowego. Dzięki nim praca hybrydowa czy też w pełni zdalna może być efektywna, z dowolnego miejsca.
Przywiązanie do smartfona widać przede wszystkim na przykładzie młodych, którzy już są na rynku pracy lub dopiero zaczną swoją karierę. Dla nich obcowanie z nowinkami technologicznymi jest czymś zupełnie naturalnym, dlatego doceniają możliwość korzystania z urządzeń mobilnych w ramach codziennego wykonywania swoich obowiązków.
Modele pracy zdalnej czy też hybrydowej stają się coraz bardziej popularne. Firmy cyfryzują się. To rodzi potrzebę dostosowania się do obecnych warunków. I tu z pomocą przychodzą urządzenia mobilne, które zapewniają produktywność, niezależnie od tego, gdzie pracownik się znajduje.
Tomasz Chomicki, dyrektor ds. rozwoju biznesu w Samsung Electronics Polska
Dzięki nim pracownicy dosłownie pod ręką mają to, czego potrzebują do pracy, np. różnego rodzaju aplikacje, zbiory danych w chmurze oraz szybką łączność.
Zarządzanie procesem biznesowym
W związku z upowszechnieniem się urządzeń mobilnych w przedsiębiorstwach pojawiło się zagadnienie dotyczące sposobu zarządzania procesem biznesowym przy użyciu tego typu sprzętu. Mówimy o stosunkowo nowym obszarze, który już teraz jest widoczny w np. handlu detaliczny, opiece zdrowotnej czy budownictwie. Na czym polega?
Najlepiej spojrzeć na przykład większego sklepu lub magazynu. W tego typu miejscach kierownik nie musi już przypisywać określonych zadań (celów sprzedażowe itd.) pracownikom w formie papierowej. Wystarczy, że wykorzysta odpowiednią aplikację, za pomocą której będzie mógł śledzić m.in. sprzedaż czy zapasy w czasie rzeczywistym.
„To pozwala zaoszczędzić czas, poprawić jakość obsługi klienta przy równoczesnej dbałości o finanse firmy” – mówi nam Tomasz Chomicki, dyrektor ds. rozwoju biznesu w Samsung Electronics Polska.
Wiele korzyści
Dla wielu pracowników smartfony oraz inne urządzenia mobilne są wygodnym narzędziem pracy. Jakie korzyści można tu wymienić?
- Większa produktywność – pracownicy mogą działać z dowolnego miejsca w czasie rzeczywistym, dzięki np. dostępowi do danych firmowych czy aplikacji.
- Lepsza komunikacja – urządzenia firmy Samsung oferują opcję „push-to-talk", dzięki czemu komunikacja między pracownikami oraz klientami jest niezwykle prosta i wygoda: wystarczy jedno kliknięcie, aby w bezpieczny i szybki sposób połączyć się z drugą osobą.
- Wyższa jakość obsługi klienta – dzięki urządzeniom mobilnym, pracownicy mogą szybciej i precyzyjniej odpowiadać na potrzeby klientów.
- Zadowolenie wśród pracowników – sprzęt taki jak smartfony daje elastyczność i swobodę pracy, co pozytywnie wpływa na ich satysfakcję.
- Efektywniejsze zarządzanie zasobami – korzyścią jest podniesienie skuteczności raportowania o stanie zasobów oraz procesów dotyczących ich rozmieszczenia; wiąże się to także z ograniczeniem niepotrzebnych wydatków.
Sprawdzone rozwiązanie
Stawiając na technologie, nie można zapominać o bezpieczeństwie, dlatego warto stawiać na sprawdzone, uznane rozwiązania. Takie oferuje Samsung. Firma dostarcza firmom kompletny zestaw narzędzi potrzebnych do efektywnego zarządzania, zabezpieczenia i optymalizacji działalności.
„Samsung Knox to gwarancja pełnej ochrony urządzeń mobilnych wykorzystywanych przez pracowników. Nasze rozwiązanie zmienia zasady gry, umożliwiając przedsiębiorstwom uwolnienie pełnego potencjału, przy równoczesnym zapewnieniu najwyższego poziomu bezpieczeństwa” – podkreśla w rozmowie z naszym portalem Tomasz Chomicki.
Więcej znajdziecie pod linkiem: Samsung Knox.
Sztuczna inteligencja w Twoim banku. Gdzie ją spotkasz?
Materiał sponsorowany