Reklama

Social media

Zmiany na Facebooku. Nowe zakładki Home i Feeds

Facebook wprowadza kolejne zmiany
Facebook wprowadza kolejne zmiany
Fot. Facebook/ biuro prasowe

Facebook wprowadza zakładkę Feeds – kolejny sposób na przeglądanie najnowszych postów znajomych oraz stron i grup. Nowością będzie też Home (strona główna), czyli zakładka, która będzie się wyświetlała jako pierwsza strona po otwarciu platformy.

Właściciel Mety (Facebook) Mark Zuckerberg ogłosił wprowadzenie nowości na platformie: uruchomienie nowych zakładek, które mają ułatwić przeglądanie treści w aplikacji. Z informacji przekazanych przez giganta wynika, że "użytkownicy będą mieli teraz większą kontrolę nad tym, co wyświetla im się w Aktualnościach".

Zakładka Feeds ma ułatwić znalezienie informacji poszukiwanych w Aktualnościach – najnowszych postów wybranych znajomych lub wątków w ulubionych grupach. Nowa zakładka oferuje też rozszerzone możliwości sortowania i dopasowywania treści publikowanych przez twórców, osoby i grupy. Natomiast nie będą się tam pojawiały posty "Sugerowane dla Ciebie".

Czytaj też

Zmiana strony głównej na Home

Zmianie ulegnie też strona główna (teraz jako Home), która ma być "spersonalizowanym centrum odkrywania treści". Użytkownicy, oprócz kontaktowania się z rodziną i przyjaciółmi, mają odkrywać nowych twórców i posty poprzez polecenia. Z poziomu tej zakładki będzie można również stworzyć Rolkę oraz sprawdzić, jakie relacje udostępniają znajomi.

Home ma być całkowicie dopasowana do preferencji i zainteresowań każdego z użytkowników. Jak to się będzie odbywało? Dzięki systemowi rankingowemu, opartemu na uczeniu maszynowym, który będzie analizował zachowania i treści udostępniane na platformie.

Meta ma cały czas inwestować w sztuczną inteligencję, aby porządkować polecane treści i dzielić się nimi z użytkownikami.

Czytaj też

/Na podst. informacji prasowej

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Komentarze