Reklama

Social media

Zdjęcia wygenerowane przez AI zastąpią selfie?

fot. Atlantios / pixabay

Wchodzimy na kolejny poziom oszukiwania siebie i innych? Wygenerowane przez sztuczną inteligencję zdjęcia coraz częściej będą pojawiać się na naszych profilach w mediach społecznościowych?

Vice.com informuje o usłudze oferowanej przez PhotoAI, która umożliwi przekształcenie kilku naszych zdjęć w pakiet grafik dopasowanych do danej platformy społecznościowej.

Formalna grafika na LinkedIn? Bardziej wesołe zdjęcie na Instagram czy portal randkowy? Nasze zdjęcia mają być modyfikowane w zależności od naszych potrzeb.

Usługa ma kosztować około 19 dolarów, a firma obliguje się do zwrotu naszych zdjęć do 12 godzin od momentu ich wysłania do generatora.

Czytaj też

Photo AI nową wersją PhotoShopa?

PhotoAI budzi kontrowersje. Na platformę narzekają artyści, którzy uważają, że kopiuje ona ich style bez ich zgody. Powstaje również pytanie dotyczące tego, czy „podrasowanie" zdjęcia przez AI i umieszczenie go na portalu randkowym nie jest łamaniem warunków aplikacji, które jasno zaznaczają w regulaminach, że nie zezwalają na „wprowadzenie innych użytkowników w błąd".

Odpowiadając na ten zarzut Sebastien Lhomme, twórca PhotoAI, podaje przykład Photoshopa, uważając, że jego używanie nie generuje większych protestów.

Według Lhomme'a jego najnowsze dzieło wymaga jeszcze poprawek i modyfikacji, ale – jak dodaje – generowanie zdjęć przez AI stanie się czymś powszechnym, i to już w niedalekiej przyszłości.

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

/MG

Komentarze