Reklama

Social media

Wykup Twittera. Sąd wyznaczył Muskowi datę

Musk
Fot. Steve Jurvetson/Flickr/CC BY 2.0

Amerykański sąd w stanie Delaware w czwartek podjął decyzję o wstrzymaniu procesu z pozwu Twittera przeciwko Elonowi Muskowi. Biznesmen dzień wcześniej przekazał, że chce kupić platformę za pierwotnie uzgodnioną cenę 44 mld dolarów.

Sąd w ten sposób zgodził się dać Muskowi, który miał stanąć na rozprawie 17 października, czas na sfinalizowanie transakcji. Postępowanie sądowe zostało wstrzymane do 28 października.

Sędzia Kathaleen McCormick oświadczyła, że jeśli umowa nie zostanie zamknięta w powyższym terminie, strony mają się z nią skontaktować, aby ustalić termin rozprawy w listopadzie.

Czytaj też

Miliarder w kwietniu złożył ofertę zakupu Twittera opiewającą na 44 mld dolarów. Zaznaczył przy tym, że jednym z jego priorytetów będzie zmniejszenie liczby fałszywych kont na serwisie. W maju wycofał się jednak z oferty, twierdząc, że Twitter nie chce udzielić mu informacji o tym, ile kont użytkowników jest fałszywych.

W lipcu Musk podał, że wycofuje się z zakupu z powodu „fałszywych i wprowadzających w błąd" informacji o firmie. Wkrótce potem Twitter podał Muska do sądu, a cena akcji serwisu znacznie spadła.

Musk musiałby zapłacić 1 mld dol., gdyby wycofał się z umowy ze względów, które nie zostały w niej przewidziane.

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Źródło:PAP

Komentarze