Reklama

Social media

Walka o większe bezpieczeństwo łańcucha dostaw. Microsoft, Intel i Goldman Sachs łączą siły

Fot. Microsoft/ materiały prasowe
Fot. Microsoft/ materiały prasowe

Microsoft współpracuje z Intelem i bankiem Goldman Sachs, aby przeforsować ulepszenia w zakresie bezpieczeństwa sprzętu. Miałyby pomóc w zmniejszeniu ryzyka związanego z łańcuchem dostaw. Na pierwszym planie jest zabezpieczenie sprzętu w firmach.

Pracując pod auspicjami organizacji non-profit Trusted Computing Group (TCG), firmy Microsoft, Intel i bank Goldman Sachs utworzyły nową grupę roboczą ds. bezpieczeństwa łańcucha dostaw, której celem będzie zgromadzenie ekspertów z całej sfery technologii.

Na pierwszym planie sprzęt

TCG argumentuje, że źle zabezpieczony i spreparowany sprzęt komputerowy jest szczególnie trudny do wykrycia, ponieważ większość organizacji nie posiada odpowiednich narzędzi lub wewnętrznej wiedzy, aby zadbać o bezpieczeństwo w tym obszarze.

Mając to na uwadze, grupa - według zapowiedzi - skupi się na dwóch kluczowych obszarach:

  • Zapewnienia, że urządzenia mogą być zaufane na każdym etapie łańcucha dostaw.
  • Pomocy firmom w odzyskiwaniu danych w przypadku ataku.

Są to główne punkty zainteresowania TCG, ponieważ w przeszłości organizacja ta odegrała kluczową rolę w opracowaniu globalnych standardów dla sprzętowego źródła zaufania.

Wzmocnić ogniwa łańcucha

„Przez prawie 20 lat TCG kierowała branżą w przyjmowaniu technologii, które umożliwiają bezpieczne przetwarzanie danych, ze specyfikacjami dla IoT i systemów wbudowanych, komputerów PC i serwerów, urządzeń mobilnych i pamięci masowych” – zaznacza w komunikacie Dennis Mattoon, współprzewodniczący grupy roboczej i główny inżynier ds. rozwoju oprogramowania w firmie Microsoft. - „Łańcuch dostaw jest jedyną rzeczą, która łączy wszystkie te sektory, a eksperci z grup roboczych TCG spotykają się teraz, aby stworzyć ogólnobranżowe wytyczne, których celem jest zwiększenie bezpieczeństwa tego obszaru”.

Nowy raport opublikowany przez Acronis stwierdza, że 53 proc. globalnych organizacji ma fałszywe poczucie bezpieczeństwa, jeśli chodzi o ataki na łańcuch dostaw i ufa producentom i dostawcom oprogramowania - podczas gdy - być może nie powinno.

Odrębny raport opublikowany przez BlueVoyant podawał z kolei, że 93 proc. globalnych firm doświadczyło w ciągu ostatniego roku naruszenia bezpieczeństwa, związanego z łańcuchem dostaw. Średnia liczba naruszeń w okresie od 2020 do 2021 roku wzrosła o 37 proc. 


Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture. 

image
Fot. Reklama

 

Reklama
Reklama

Komentarze