Reklama

Social media

Twitter zwalnia topowych menedżerów. Powodem przejęcie przez Muska

Autor. mohamed_hassan / Pixabay

Z Twittera odchodzi dwójka topowych menedżerów, którzy spędzili w firmie wiele lat i mieli do tej pory znaczący wpływ na jej rozwój. To pokłosie wewnętrznych zawirowań w koncernie po jego przejęciu przez Elona Muska za 44 mld dolarów.

Reklama

Decyzję o zwolnieniu menedżerów podjął szef Twittera Parag Agrawal. Uzasadnił to faktem, że po przejęciu przez Muska firma będzie zmierzać w innym niż do tej pory kierunku, w który działania podejmowane przez Kayvona Beykpoura i Bruce'a Falcka nie wpisują się.

Reklama

Twitter wstrzymuje rekrutacje i zwalnia

Firma oficjalnie potwierdziła zwolnienie swoich dwóch długoletnich menedżerów i zapowiedziała, że obecnie wstrzymuje rekrutacje, za wyjątkiem stanowisk istotnych z punktu widzenia rozwoju biznesowego.

Reklama

Czytaj też

Twitter zapowiedział też cięcia kosztów poza tymi związanymi z utrzymaniem kadr, co z kolei uzasadniono chęcią wykazania się odpowiedzialnością i wydajnością.

Z Periscope do Twittera

Kayvon Beykpour to menedżer odpowiedzialny za zarządzanie działem konsumenckim Twittera. Zajmował się nadzorem nad zespołami projektowymi, badawczymi, produktowymi i inżynierskimi, a także dbał o prawidłowe funkcjonowanie działu obsługi klienta i działu operacyjnego.

Beykpour był również jednym ze współtwórców aplikacji Periscope, która w 2014 roku dała podwaliny pod live streaming i została przejęta przez Twittera w 2015 roku. Wówczas to dołączył do zarządzanej przez Jacka Dorseya firmy i pozostał w niej aż do czasu obecnego.

Czytaj też

„Mam nadzieję że najlepsze dni dla Twittera są ciągle przed nim. Twitter to jeden z najważniejszych, unikalnych i wpływowych produktów na świecie. Pod właściwą opieką jego wpływ może tylko rosnąć" – napisał na swoim profilu w serwisie zwolniony menedżer.

Wyniki finansowe poniżej oczekiwań

Agencja Associated Press podaje, że w notatce przesłanej pracownikom prezes firmy poinformował ich, iż cele finansowe na ostatni kwartał nie zostały zrealizowane, gdyż Twitter skupił się na pozyskiwaniu nowych użytkowników.

Od przejęcia Twittera przez Muska wartość akcji tej spółki nieustannie się obniża, a w czwartek osiągnęła 45,2 dol. za jedną, czyli o 20 proc. mniej, niż oferował Elon Musk, który wykupił akcje w cenie 54,2 dol.

Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture.

Reklama

Komentarze

    Reklama