Reklama

Social media

Twitter Blue w Polsce. Wiemy, jaki jest koszt usługi

Autor. Roman Martyniuk / Unsplash

Nowa usługa wprowadzona przez Elona Muska jest już dostępna w Polsce. Jak kształtują się ceny za twitterową „subskrypcję premium”?

Reklama

Jak czytamy w oficjalnym komunikacie Twittera , „Twitter Blue to subskrypcja premium, która ma podnosić jakość rozmów na tej platformie". Usługa nie jest obowiązkowa, ale jest płatna. Na jej wykupienie będą mogli pozwolić sobie ci z użytkowników Twittera, którzy są zarejestrowani na platformie od co najmniej 90 dni.

Reklama

Czytaj też

Reklama

Funkcje Twitter Blue

Jakie są założenia Blue i dlaczego władze Twittera uważają ją za coś wartego naszych pieniędzy? Usługa zapewnia subskrybentowi niebieski znacznik weryfikujący. Jak zapewnia Twitter, od teraz będzie mógł oznaczać tylko dwie rzeczy. Pierwsza - konto zostało zweryfikowane zgodnie z poprzednimi kryteriami weryfikacji. Druga - ma aktywną subskrypcję Twitter Blue.

Atutem usługi ma być możliwość edytowania tweetów. Subskrybenci premium zyskają możliwość edycji swoich wpisów w pierwszych 30 minutach od momentu publikacji. Ich wpisy będą mogły zawierać nawet 4 tys. znaków (w wersji "podstawowej" jest to maksymalnie 280 znaków).

Użytkownicy Twitter Blue będą też mieli możliwość publikacji 60-minutowych filmów (do 2 GB) na platformie. Subskrybenci tej opcji będą też mogli dodać kolejną warstwę ochrony do swojego konta. Chodzi o dostęp do uwierzytelniania dwuskładnikowego za pośrednictwem SMS.

Kilka tygodni temu użytkownicy niepłatnej wersji zostali tej opcji pozbawieni. Więcej na temat uwierzytelniania dwuskładnikowego i bezpiecznego korzystania z internetu pisaliśmy TUTAJ .

Czytaj też

Polska i Twitter Blue

Polska jest w gronie 20 państw europejskich, których obywatele mogą korzystać z usługi Twitter Blue. Jak przedstawiają się ceny? Co ciekawe, są takie same jak np. dla użytkowników ze Stanów Zjednoczonych czy Wielkiej Brytanii. Roczna subskrypcja Twitter Blue w Polsce kosztuje 114 dolarów. Za pośrednictwem aplikacji jest to 49 zł lub 514 zł rocznie, a w wersji przez przeglądarkę: 36 zł miesięcznie lub 31,25 zł (przy subskrypcji rocznej + VAT).

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

/MG

Reklama

Komentarze

    Reklama