Reklama

Social media

Stebnicki, Microsoft: Jak rozwijają się technologie chmurowe w Polsce?

Bartosz Stebnicki, Dyrektor Sektora Publicznego w Microsoft/ fot. CyberDefence24.pl
Bartosz Stebnicki, Dyrektor Sektora Publicznego w Microsoft/ fot. CyberDefence24.pl

”Warto wspomnieć o inwestycjach w Polsce - nie tylko tych technologicznych, w sensie urządzeń, sprzętu, ale również w człowieka, w wykształcenie kompetencji cyfrowych. Mówimy o 150 tys. przeszkolonych specjalistów z zakresu cloudu przez Microsoft” - komentuje Bartosz Stebnicki, dyrektor sektora publicznego w Microsoft, w rozmowie z CyberDefence24.pl. 

Reklama

Bartosz Stebnicki, dyrektor sektora publicznego w Microsoft, w rozmowie z CyberDefence24.pl ocenia, jakie przeszkody sprawiają, że firmy nadal nie decydują się na rozwiązania chmurowe oraz jakie korzyści wynikają z ich zastosowania.

"Kilka lat temu (jako Polska - red.) zajmowaliśmy ostatnie miejsce (w zastosowaniu cloud computingu - red.), natomiast w ostatnim czasie (...) na pewno patrzymy na przyszłość z optymizmem. Chodzi mi zarówno o sektor prywatny, administracji publicznej i obronności" - ocenia Bartosz Stebnicki. 

Zobacz również: Jak wykorzystać potencjał Big Data?

Jego zdaniem, głównym powodem, dla którego adopcja chmury przebiega w taki sposób jest "przeświadczenie i doświadczenia z przeszłości, pewna inercja".

"Natomiast to, co mamy dzisiaj - to wzrosty kilkuprocentowe - nawet miesiąc do miesiąca. To, co zaczynało się powoli, dzisiaj nabrało olbrzymiego tempa. Warto wspomnieć o inwestycjach w Polsce - nie tylko tych technologicznych, w sensie urządzeń, sprzętu, ale również w człowieka, w wykształcenie kompetencji cyfrowych. Mówimy o 150 tys. przeszkolonych specjalistów z zakresu cloudu przez Microsoft" - komentuje Bartosz Stebnicki, dyrektor sektora publicznego w Microsoft w rozmowie z CyberDefence24.pl. 

Zapraszamy do obejrzenia wideo. 


Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture.

imageFot. Reklama

Reklama
Reklama

Komentarze

    Reklama