Reklama

Social media

Nowe funkcjonalności w Threads. Meta kopiuje Twittera?

Aplikacja Threads od Mety przypomina Twittera
Aplikacja Threads od Mety przypomina Twittera
Autor. Meta - strona internetowa

Aplikacja Threads miała swoją premierę w ubiegłym tygodniu i ciągle trwają prace, by ją ulepszyć. Wśród nowych funkcji mają znaleźć się: strona trendów, hasztagi w stylu Twittera czy przycisk do edycji wpisów.

Reklama

Szef Instagrama Adam Mosseri, potwierdził, że nadchodzą nowe funkcje w Threads w serii swoich postów, które opisuje serwis Bleeping Computer.

Reklama

Przypomnijmy, że Threads to nowa aplikacja od Mety, która zadebiutowała w czwartek w ubiegłym tygodniu. Jednak w Polsce nie jest oficjalnie dostępna – można z niej korzystać za pośrednictwem VPN-a.

Po jej premierze można było zobaczyć, że rzeczywiście jest wzorowana na Twitterze i służy do pisania krótkich komunikatów tekstowych. Threads – w ten sam sposób - pozwala na udostępnianie swoich wpisów i angażowania się w publiczne dyskusje. Na razie wpisy posiadają limit znaków (500), pozwalają na dołączanie zdjęć, filmów do 5 minut i linków.

Reklama

Nowymi funkcjami, jakie się pojawią mają być hasztagi, które staną się klikalne i umożliwią wyszukiwanie wątków, przycisk do edycji oraz strona trendów.

Adam Mosseri w dyskusji z jednym z użytkowników zasugerował także, że „zastanawiają się nad opcją automatycznej archiwizacji wpisów” po 30 dniach.

Czytaj też

Aplikacja Threads - jakie dane pobiera?

Jak pisaliśmy w tym materiale, zanim zainstaluje się kolejną aplikację, warto najpierw zwrócić uwagę na dane, jakie będzie pobierać i gromadzić na nasz temat.

Jeśli chodzi o Threads to są one bardzo istotne: m.in. dane dotyczące zdrowia i ruchu; finansowe, kontakty, zawartość telefonu użytkownika (jak np. dostęp do zdjęć); historia wyszukiwania; informacje dotyczące płatności, lokalizacja, wrażliwe dane oraz kategoria określona jako „inne informacje”.

Czytaj też

Twitter pozwie Metę?

Natomiast w piątek pisaliśmy o tym, że Twitter grozi pozwem Mecie. Do dyrektora generalnego Facebooka, Marka Zuckerberga został wysłany list-ostrzeżenie w sprawie ewentualnego pozwu, który firmie mógłby wytoczyć Twitter.

Groźba pozwu wynika z – zdaniem Twittera – zawłaszczenia tajemnicy handlowej firmy przez byłych pracowników firmy, którzy obecnie pracują dla Mety i zajmują się opracowywaniem platformy Threads.

/NB

Czytaj też

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama

Komentarze

    Reklama