Reklama

Social media

Musk chce Twittera. „Transakcja już w tym tygodniu”

Autor. Daniel Oberhaus/Wikimedia Commons/CC4.0

W poniedziałek nad ranem zakończyło się spotkanie zarządu Twittera z Elonem Muskiem dotyczące wykupu platformy przez dyrektora generalnego Tesli. Jak ustaliły amerykańskie media, do transakcji może dojść już w tym tygodniu.

Reklama

O tym, że Elon Musk planuje wykupić całego Twittera informowaliśmy na łamach naszego portalu. Jak ocenił miliarder, jest on odpowiednią osobą, aby „odblokować niesamowity potencjał” tej platformy. Dyrektor generalny Tesli wycenił giganta mediów społecznościowych na 41 mld dol.

Reklama

Czytaj też

Reklama

Sytuacja jest dynamiczna

Jednak transakcja nie jest mile widziana wewnątrz Twittera. Pomimo tego, zarząd platformy i Elon Musk negocjowali do wczesnych godzin porannych w poniedziałek ofertę zakupu giganta mediów społecznościowych – informuje "New York Times".

W zeszłym tygodniu dyrektor generalny Tesli ogłosił, że jest w stanie wyłożyć 46,5 mld dol na zakup Twittera, wywierając tym samym presję na koncern.

Teraz podczas rozmów strony miały omówić harmonogram przejęcia i opłat. Sytuacja jest płynna i szybko się zmienia.

Musk: wyzwolę potencjał Twittera

Jak informowaliśmy, Elon Musk upiera się, że nie chce kupić Twittera po to, aby na nim zarabiać - lecz aby „wyzwolić jego potencjał dla bycia platformą wolnego słowa”.

Twitter jego zdaniem to platforma, która cieszy się dużym zaufaniem społecznym, jest inkluzywna i „niezwykle ważna dla przyszłości cywilizacji".

„Zatruta pigułka”

Jednak aby zniechęcić Muska do przejęcia Twittera władze platformy mogą użyć tzw. „zatrutej pigułki”, czyli mechanizmu finansowego, polegającego na np. zalaniu rynku tyloma nowymi akcjami, że wykup firmy stanie się dla dyrektora Tesli bardzo drogi i nieopłacalny.

Zatruta pigułka może też oznaczać działanie firmy, która celowo zaciąga bardzo dużo niekorzystnych zobowiązań, mających potencjalnie odstraszyć niechcianego inwestora i sprawić, że przejęcie będzie mniej atrakcyjne.

Czytaj też

Finalizacja już w najbliższych dniach?

Niemniej jednak, rada Twittera zdecydowała się na podjęcie negocjacji po tym, jak Musk zaktualizował swoją propozycję, aby poświadczyć, że jest w stanie zagwarantować odpowiednie finansowanie – wskazuje "Wall Street Journal". Zdaniem dziennika, do finalizacji może dojść już w tym tygodniu.

Przypomnijmy, że według Forbesa Elon Musk jest najbogatszą osobą na świecie, mającą prawie 279 miliardów dolarów fortuny. Ale większość jego pieniędzy jest zamrożona w akcjach Tesli oraz SpaceX, jego prywatnej firmie kosmicznej.

Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture.

Reklama

Komentarze

    Reklama