Reklama

Biznes i Finanse

Elon Musk chce wykupić Twittera. Tym razem w całości

Autor. IJRO / Pixabay

Szef firmy Tesla Elon Musk chce wykupić całego Twittera - donoszą media. Jego zdaniem jest on osobą odpowiednią, by „odblokować niesamowity potencjał” tej platformy internetowej. Musk wycenił Twittera na 41 mld dol.

Reklama

Według serwisu BBC, Musk powiedział, że jeśli jego oferta wykupu całej spółki nie zostanie zaakceptowana, będzie musiał zrezygnować ze swojej roli głównego udziałowca firmy.

Reklama

W dokumentach, które trafiły do amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), Musk stwierdził, że inwestuje w Twittera, bo wierzy, że platforma ma istotne znaczenie dla wolności słowa na całym świecie, a wolność ta - sama w sobie jest - "społecznym imperatywem dla funkcjonujących demokracji" - pisze BBC.

Zdaniem szefa Tesli, Twitter jednak nie może wypełniać tej roli w swoim obecnym kształcie i musi ulec wielu przemianom. "Twitter ma niesamowity potencjał. Odblokuję go" - dodał Elon Musk.

Reklama

W czwartek na profilu Muska na Twitterze pojawiło się oficjalne potwierdzenie jego planów - zamieścił tam bowiem krótki wpis o treści "złożyłem ofertę" i linkiem prowadzącym do dokumentów złożonych w SEC-u.

Musk bywa zmiennym

W ubiegłym tygodniu Elon Musk zrezygnował z zasiadania w zarządzie Twittera. Wielokrotnie krytykował firmę, nazywając siebie "absolutystą wolności słowa". Informował też, że chce wprowadzać na Twitterze znaczące zmiany.

Jak pisaliśmy w naszym serwisie , zapowiadane wejście Muska do zarządu spółki sprawiło, że niektórzy pracownicy zaczęli się obawiać przyszłych zdolności firmy do moderowania treści.

Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture.

Komentarze