Reklama

Social media

Meta rezygnuje z tokenów NFT

Autor. KNFind / Pixabay

Meta kończy eksperyment, który swój początek miał w maju 2022 roku. „Na razie likwidujemy cyfrowe przedmioty kolekcjonerskie (NFT), aby skupić się na innych sposobach wspierania twórców” – zapowiedział Stephane Kasriel, szef Mety ds. handlu.

Reklama

Jak podaje The Register, Meta podjęła decyzję o zakończeniu prac dotyczących wspierania twórców za pomocą tokenów niezamiennych (NFT). Czym są te certyfikaty? To tokeny własności towarów cyfrowych, przechowywane w łańcuchu bloków. Szczególną popularność zyskały w 2021 roku i to wtedy płatność nimi była przez niektórych uznawana za ekwiwalent równy bardziej tradycyjnym formom płatności.

Reklama

Czytaj też

Reklama

Małe zainteresowanie

Rezygnacja z projektu jest m.in. pokłosiem kryzysu, który dotyka firmy technologiczne (w tym Metę), ale także sektor kryptograficzny. Więcej na temat upadku giełdy kryptowalut FTX pisalśmy m.in. TUTAJ . Kolejnym argumentem za rezygnacją z tokenów okazało się niewystarczające zainteresowanie użytkowników.

Czy zakończenie projektu oznacza, że można go uznać za całkowity niewypał? W taki sposób nie chce na to patrzeć Meta. Zdaniem Stephana'a Kapriela, wiedza zdobyta przez ostatnie miesiące pozwoli firmie wykorzystać ją do innych swoich projektów, w tym do rozwoju metawersum.

/MG

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Komentarze