Reklama

Social media

Donald Trump wróci na Twittera?

Fot. Gage Skidmore/Flickr, CC BY 2.0

Twitter zdecydował się na przegląd własnych przepisów, dotyczących zbanowania użytkowników platformy. Czy oznacza to szansę na powrót Donalda Trumpa na łamy serwisu?

Reklama

Zdaniem dziennikarzy amerykańskiego „Business Insidera" dużo zależy od tego, kto będzie odpowiadał za politykę prowadzoną przez Twittera.

Reklama

Jeśli zostanie on kupiony przez Elona Muska, wtedy szansa na powrót 45. Prezydenta USA na tę platformę - przynajmniej w teorii - urośnie.

Czytaj też

Zmiany na Twitterze szansą dla Trumpa?

Twitter rozpoczął prace nad modyfikacją swoich mechanizmów w kwietniu, jeszcze zanim propozycję kupna zaproponował właściciel Tesli.

Reklama

Według doniesień BI, nawet jeśli nie dojdzie do zmian w strukturach organizacyjnych TT, a zarządzający nią ludzie zdecydują się na wprowadzenie innych narzędzi moderujących treści, to nie będzie to równoznaczne z przywróceniem konta Trumpa.

Czytaj też

Trump nie jest jedyny

Twitterowa działalność Donalda Trumpa została zawieszona w styczniu 2021 r. Wtedy to platforma uznała, że ataki na Kaptiol były następstwem zachowania polityka, który podważał wyniki przegranych przez siebie wyborów prezydenckich.

Ban dla poprzednika Joe Bidena nie jest jedyną głośną sprawą dotyczącą polityki prowadzonej przez Twittera. Ostatnią głośną sprawą dotyczącą tej platformy, była blokada konta Kanyego Westa, który zamieszczał w serwisie antysemickie hasła.

Czytaj też

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

/mg

Komentarze