Reklama

Sprzęt do komunikacji biznesowej, zwłaszcza we wrażliwych sektorach gospodarki, takich jak bankowość, finanse czy ubezpieczenia, powinien być niezawodny, funkcjonalny ale także bezpieczny w użytkowaniu, szczególnie w obszarze poufności rozmowy. Dlatego Forum DECT, zrzeszające producentów rozwiązań bezprzewodowych do zastosowań biznesowych, postanowiło wyodrębnić kilka czynników, które możliwie wysoko podniosą standardy bezpieczeństwa biurowej słuchawki.

- Wdrożenie programu zaostrzonej certyfikacji pozwala producentom sprzętu pracującego w oparciu o protokół DECT na oferowanie swoim klientom wyłącznie sprawdzonych rozwiązań spełniających rygorystyczne kryteria w zakresie bezpieczeństwa – mówi Andreas Zipp, prezes organizacji DECT Forum.

Jednym z produktów, który otrzymał taki certyfikat jest gama bezprzewodowych słuchawek Plantronics DECT z rodziny Savi 700, 400 oraz CS500 otrzymała jako pierwsza na rynku od stowarzyszenia DECT Forum certyfikat bezpieczeństwa DECT w ośmiu kategoriach, z których najważniejsze to: uwierzytelnianie, szyfrowanie, zestawienie połączenia, postęp rozmowy i jej zakończenie

- Jednym ze znaków jakości słuchawek Plantronics jest odpowiadanie na potrzeby użytkowników w zakresie funkcjonalności. I właśnie dlatego każdy produkt Plantronics, przed wypuszczeniem na rynek, zostaje poddany testom na zgodność ze standardami różnorodnych organizacji dbających o środowisko i rozwój technologii bezprzewodowych, potwierdzonych odpowiednimi certyfikatami – mówi Andrzej Wiśniewski, dyrektor ds. Rozwoju w Kontel, jedynej firmie zajmującej się dystrybucją tych rozwiązań Plantronics w Polsce.

Seria bezprzewodowych urządzeń Plantronics z rodziny Savi oraz CS oferuje bezprzewodowy zasięg DECT do 120 metrów - zarówno przy połączeniu z komputerem PC, smartfonem czy biurkowym

Obecni klienci mogą zaktualizować swoje zestawy Savi zmieniając ich firmware za pomocą oprogramowania Plantronics Hub.

Reklama
Reklama

Komentarze