Prezes Exatela: Technologia 5G to społeczna i gospodarcza rewolucja

15 października 2018, 15:53

Obecnie telekomunikacja polega na łączeniu dwóch punktów ze sobą. Natomiast przy 5G mówimy o całkowitym zanurzeniu świata w morzu informacji" mówi w wywiadzie dla CyberDefence24.pl Nikodem Bończa-Tomaszewski prezes zarządu Exatel S.A. Rozmowa miała miejsce podczas IV Forum Cybersec.

Technologia 5G to nie tylko przyspieszenie sieci mobilnych, którymi obecnie dysponujemy, ale też dwie duże zmiany technologiczne, które wywołują dużą zmianę społeczną i gospodarczą.

Nikodem Bończa-Tomaszewski - prezes zarządu Exatel S.A.

W Polsce nie dysponujemy wielkimi środkami na 5G jako gospodarka. Inwestycja ta będzie się wiązała z kosztami rzędu 20 miliardów i więcej. Drugim problem to standardy radioemisji i wszystkie problemy z tym związane.

Nikodem Bończa-Tomaszewski - prezes zarządu Exatel S.A.

Szansą dla Polski jest powołanie jednego hurtowego operatora 5G w modelu publiczno-prywatnym z udziałem państwa i operatorów prywatnych.

Nikodem Bończa-Tomaszewski - prezes zarządu Exatel S.A.
KomentarzeLiczba komentarzy: 1
TowariszczJacho
wtorek, 16 października 2018, 16:46

Dopiero co wydane 7,5MLD na 4G a już 20MLD na 5G - a jest to obniżenie poziomu bezpieczeństwa i jeszcze dojdzie T-Mobie lub inny podmiot kontrolujący dane Szanowny Pan Prezes niby z MON współpracuje a bredzi, że aż nie chce się słuchać ...

Tweets CyberDefence24