Reklama

Strona główna

Prasa we wtorek o cyberbezpieczeństwie

  • Fot. UAL

Puls Biznesu podsumowuje kontrolę smartfonów i tabletów przeprowadzoną przez Urząd Komunikacji Elektronicznej. Urządzenia sprawdzano głównie pod kątem bezpieczeństwa

Puls Biznesu, "UKE: sprzedaż smartfonów i tabletów kontynuuje dynamiczne wzrosty": Sprzedaż smartfonów i tabletów dynamicznie rośnie, tylko w 2014 roku wzrost ten wynosił około 40%, szacuje Urząd Komunikacji Elektronicznej. W 2015 r., prezes UKE postanowił przeprowadzić kampanię kontrolną poświęconą wyłącznie tabletom i smartfonom. Celem była weryfikacja spełniania przez te urządzenia wymagań (zarówno formalnych, jak i technicznych) określonych w dyrektywach europejskich.

Przede wszystkim sprawdzano to, czy urządzenia spełniają wymagania w zakresie bezpieczeństwa ich użytkowników. Informacje płynące z badań są pozytywne: Zdecydowana większość urządzeń spełnia wymagania.”W toku prowadzonej kontroli stwierdzono niezgodności formalne lub techniczne jedynie w stosunku do 3 modeli urządzeń, co stanowi udział na poziomie ok. 19% kontrolowanych wyrobów. Co istotniejsze dla konsumentów, badania laboratoryjne wykazały, że wyłącznie 2 modele nie spełniają wymagań technicznych” – informuje UKE.  W dwóch przypadkach ze względu na istnienie niezgodności technicznych wszczęto pokontrolne postępowania administracyjne.

Komentarze