Reklama

Polityka i prawo

"Zdrajcy" zamierzają usunąć Trumpa? Kontrowersyjna teoria spiskowa znika z Twittera

fot. Tony Webster / Flickr / CC BY 2.0
fot. Tony Webster / Flickr / CC BY 2.0

Twitter blokuje możliwość publikowania treści powiązanych z konspiracyjną teorią QAnon. Zaprzestanie również rekomendowania wpisów odnoszących się do tej teorii i umieszczania ich w trendach. Działania, jak twierdzi platforma, mają uchronić przez podejmowaniem szkodliwych działań offline.

Platforma w oświadczeniu umieszczonym na swoim koncie, ogłosiła, że w tym tygodniu przeprowadzi szeroko zakrojoną akcję mającą na celu usunięcie kontentu powiązanego z teorią QAnon. W ramach działań trwale zostaną zawieszone konta, które publikują treści związane z tą teorią i naruszają zasady platformy.  

Twitter zapowiedział, że już teraz tweety, które przekazują informacje powiązane z QAnon przestaną pojawiać w trendach i rekomendacjach oraz blokowane będą adresy URL linkujące do tego typu treści.

Jak twierdzi platforma działania mają na celu ochronę konwersacji w przestrzeni publicznej przed szkodliwymi treściami, a także przeniesienia szkodliwych działań do życia offline.

QAnon jest teorią spiskową, której członkowie popierają Donalda Trumpa i wyszukują spisek „zdrajców”, którzy zamierzają odsunąć go od władzy. Teoria zyskała tak dużą popularność, że FBI określiło ją jako rosnące zagrożenie dla bezpieczeństwa oraz jako krajowe zagrożenie terrorystyczne.

Komentarze