Reklama

Polityka i prawo

"Zdrajcy" zamierzają usunąć Trumpa? Kontrowersyjna teoria spiskowa znika z Twittera

fot. Tony Webster / Flickr / CC BY 2.0
fot. Tony Webster / Flickr / CC BY 2.0

Twitter blokuje możliwość publikowania treści powiązanych z konspiracyjną teorią QAnon. Zaprzestanie również rekomendowania wpisów odnoszących się do tej teorii i umieszczania ich w trendach. Działania, jak twierdzi platforma, mają uchronić przez podejmowaniem szkodliwych działań offline.

Platforma w oświadczeniu umieszczonym na swoim koncie, ogłosiła, że w tym tygodniu przeprowadzi szeroko zakrojoną akcję mającą na celu usunięcie kontentu powiązanego z teorią QAnon. W ramach działań trwale zostaną zawieszone konta, które publikują treści związane z tą teorią i naruszają zasady platformy.  

Twitter zapowiedział, że już teraz tweety, które przekazują informacje powiązane z QAnon przestaną pojawiać w trendach i rekomendacjach oraz blokowane będą adresy URL linkujące do tego typu treści.

Jak twierdzi platforma działania mają na celu ochronę konwersacji w przestrzeni publicznej przed szkodliwymi treściami, a także przeniesienia szkodliwych działań do życia offline.

QAnon jest teorią spiskową, której członkowie popierają Donalda Trumpa i wyszukują spisek „zdrajców”, którzy zamierzają odsunąć go od władzy. Teoria zyskała tak dużą popularność, że FBI określiło ją jako rosnące zagrożenie dla bezpieczeństwa oraz jako krajowe zagrożenie terrorystyczne.

Reklama

Komentarze

    Reklama