Reklama

Polityka i prawo

Xiaomi inwestuje w innowacje. Miliardowe nakłady

Fot. Jon Russell/Flickr
Fot. Jon Russell/Flickr

Chiński producent Xiaomi w ciągu najbliższych pięciu lat zainwestowuje ponad 50 mld juanów (7,18 mld dolarów) na rozwój innowacyjnych technologii, w tym 5G, Internet rzeczy oraz sztuczną inteligencję. 

Szef firmy Lei Jun ogłosił decyzję w liście opublikowanym w social mediach spółki, nie podał jednak szczegółów inicjatywy. "Musimy przekształcić naszą przewagę w sektorach AIoT i inteligentnego życia w totalne zwycięstwo" – zaznaczył Lei, skrótowo odnosząc się do dziedziny sztucznej inteligencji wykorzystywanej w zastosowaniach Internetu rzeczy.

Agencja Reutera przypomniała, że w 2019 roku Xiaomi zapowiedziało już inwestycję 10 mld juanów w 5 lat w ramach nowej strategii "Wszystko w AIoT".

Spółka z siedzibą w Chinach rozpoczynała działalność jako producent budżetowych smartfonów, lecz obecnie wśród produktów przedsiębiorstwa znajdują się m.in. inteligentne telewizory, a nawet łączące się z Internetem ryżowary.

Xiaomi zmagać się jednak musi z wieloma lokalnymi konkurentami takimi jak Huawei, które w minionym III kw. rozliczeniowym zanotowało rekordowy, 42-proc. udział w chińskim rynku smartfonów. Lei w październiku zapowiadał, że na przestrzeni 2020 roku firma planuje wydać ponad 10 modeli telefonów dostosowanych do technologii 5G. 

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama