Reklama

Polityka i prawo

USA i Izrael zacieśniają więzy. Porozumienie na najwyższym szczeblu

USA izrael
Autor. Karolina Grabowska/pexels.com

Departament Skarbu USA oraz izraelski resort finansów porozumiały się co do nowej, dwustronnej umowy dotyczącej podniesienia cyberbezpieczeństwa i odporności na wrogie działania w sieci.

Reklama

Podstawą porozumienia były ustalenia zawarte w trakcie wizyty zastępcy sekretarza skarbu USA Wally'ego Adeyemo w Izraelu w listopadzie 2021 r. Wówczas oba kraje nawiązały dwustronne partnerstwo na rzecz ochrony infrastruktury krytycznej w sektorze finansowym oraz zobowiązały się do pogłębienia współpracy w zakresie cyberbezpieczeństwa na rzecz ochrony międzynarodowego systemu finansowego.

Reklama

Czytaj też

Reklama

Walka z ransomware i nie tylko

„Cieszymy się, że Izrael jest naszym partnerem w zakresie walki z oprogramowaniem ransomware" – podkreśla Wally Adeyemo, odnosząc się do nowej dwustronnej umowy.

Jak wskazuje, dotychczasowa współpraca zaowocowała m.in. udostępnianiem w czasie rzeczywistym danych dotyczących cyberzagrożeń, aby w ten sposób zapobiegać rozprzestrzenianiu się oprogramowania ransomware i ograniczać skalę cyberataków.

Czytaj też

Wzmocnienie partnerstwa

Departament Skrabu USA przypomina, że w listopadzie ubiegłego roku utworzono dwustronną grupę ds. realizacji cyberzadań. Najnowsze porozumienie formalizuje i wzmacnia partnerstwo między oboma krajami w tym obszarze. W szczególności zacieśnia współpracę w takich dziedzinach jak:

  • wymiana informacji na temat sektora finansowego (w tym o kwestiach związanych z cyberbezpieczeństwem, incydentami i cyberzagrożeniami)
  • szkolenia pracowników i wizyty promujące współpracę w zakresie cyberbezpieczeństwa
  • budowanie kompetencji (m.in. międzynarodowe ćwiczenia dotyczące cyberbezpieczeństwa)

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama

Komentarze

    Reklama