Reklama

Polityka i prawo

Aktualizacja wytycznych ws. zdalnego nauczania dzieci

Fot. Lars Plougmann/Flickr/CC 2.0
Fot. Lars Plougmann/Flickr/CC 2.0

UNESCO zaktualizowało wytyczne ws. zdalnego nauczania dzieci po tym, jak rządy w 100 krajach zamknęły lub planują zamknięcie szkół w ramach walki z pandemią koronawirusa – podał serwis TechCrunch. W 85 krajach, które już zamknęły szkoły, problem dotyczy ponad 776,7 mln uczniów.

Organizacja wyspecjalizowana Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ), zajmująca się m.in. kwestiami kultury, sztuki i nauki, opracowała internetowy przewodnik, który ma zapewnić wsparcie krajom, chcącym zminimalizować zakłócenia w edukacji wywołane pandemią.

Na stronie UNESCO można już znaleźć m.in. wykaz platform edukacyjnych i systemów zarządzania nauczaniem, w tym przeznaczonych na urządzenia mobilne. Uczniowie znajdą tam linki do serwisów z interesującymi treściami i kursami, a nauczyciele narzędzia do tworzenia cyfrowych materiałów edukacyjnych.

Obecnie lista linków obejmuje już platformy edukacyjne, mobilne aplikacje do czytania, serwisy z materiałami wideo i platformy do prowadzenia zajęć online na żywo, ale jak zauważył TechCrunch, jest ona wciąż aktualizowana.

Źródło:PAP

Komentarze