Reklama

Polityka i prawo

Uchwała ws. dostępu do ultraszybkiego internetu. "Nowa era cyfryzacji"

Autor. Fot. Philipp Katzenberger/Unsplash

Rada Ministrów przyjęła uchwałę upraszczającą rozliczanie wydatków w projektach dot. dostępu do ultraszybkiego internetu. O uchwale poinformował we wtorek minister funduszy i polityki regionalnej Grzegorz Puda.

Reklama

Rada Ministrów przyjęła przedstawioną przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej uchwałę, której celem jest uproszczenie rozliczenia wydatków w projektach dotyczących dostępu do ultraszybkiego internetu. O przyjęciu przepisów poinformował na Twitterze minister Grzegorz Puda.

Reklama
Reklama

Zdaniem szefa MFiPR "to kolejny krok w kierunku upowszechnienia ultraszybkiego internetu".

Jak dodano na Twitterze resortu, przyjęte rozwiązania "wesprą przedsiębiorców, beneficjentów Funduszy UE na Rozwój Cyfrowy 2021-27".

Czytaj też

Kontynuacja programu Polska Cyfrowa

Program Fundusze Europejskie na Rozwój Cyfrowy 2021-2027 jest kontynuacją Programu Polska Cyfrowa 2014-2020 i stanowi kolejny etap cyfrowej transformacji kraju - wynika z informacji zamieszczonej na stronie Centrum Projektów Polska Cyfrowa.

Zakres wsparcia w ramach Programu jest komplementarny ze wsparciem pozostałych programów realizujących cele polityki spójności na lata 2021-2027 oraz innych instrumentów krajowych i unijnych - dodano.

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama